AKP'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt

AKP'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt, Gündem Haberleri.

AKP'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt
Editör: 15Haber
25 Mayıs 2022 - 01:35
AKP'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika ’da. Paravan bir vakıf. Başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Lakin vakfın asıl yönetimi, Erdoğan ailesi üyelerine ait” demişti.

TÜRGEV ve Ensar Vakfı ’nın ismini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var?” diye sormuştu.

ALTUN: BİZİ TEHDİT EDİYORLAR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu ’nun iddialarına katıldığı TRT Haber canlı yayınında cevap verdi. Altun, şunları söyledi:

* “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye ’nin elde ettiği kazanımlar bizi fazla manâlı bir noktaya getirdi. Bir taraftan Türkiye enerjik adımlarla yürürken bir taraftan da Türkiye ’nin bu yürüyüşünü durdurmaya dönük engellerle karşı karşıya kaldık.

* FETÖ bu ülkede alçak bir şekilde darbe yapmaya kalktı. Cumhurbaşkanımız milletiyle beraber dimdik durdu ve bu işgal girişimini püskürttü. O akşam az kalsın kaçacak delik arayanlar, bugün çıkmış Sayın Cumhurbaşkanımıza iftiralarda bulunuyor.

* (15 Temmuz) Cumhurbaşkanımız uçağına bindi ve İstanbul ’a geldi, darbe girişiminin merkez üslerinden birine geldi. Aynı ilde bugün bu iftiraları atan birey de vardı. Televizyondan olanı biteni izliyordu.

* Bürokratları korkutma ediyorlar, bizi tehdit ediyorlar. Biz Cumhurbaşkanımızın yolundan, bu kutlu yoldan dönmüyoruz. Bu yol, bu ülkeye hizmet yolu.

“AÇIKÇA YAYINLANAN BELGELERİ, GİZLİ DOKÜMAN GİBİ KULLANMAK SİYASETSİZLİĞİN ZİRVESİDİR”

* Milletimizi aldatmaya kalkıyorlar. ABD ’nin Adalet Bakanlığı ’nın web sitesinde dobra dobra yayınlanan belgeleri alıp da bunları bakımlı evrak gibi kullanmak doğrusu siyasetsizliğin zirvesidir.

* Bu ülkenin güzide kurumları milletin desteğiyle yıllardır ayaktadır, bu ülkenin insanlarına hizmet etmektedir. Bu kurumlar halk denetimine tabiidir, saydam kurumlardır.”

AKP ’DEN İDDİALARA YANIT

Kılıçdaroğlu ’nun iddialarına, AKP Sözcüsü Ömer Çelik de cevap verdi. Katıldığı canlı yayında AKP ’li Çelik, şunları söyledi:

* “Türkiye terörle mücadele ile ilgili büyük bir operasyon başlatacağı vakit bu şekilde Türkiye ’nin gündemini ya da eksenini değiştirmeye dair tartışmaların açıldığını son 10 senedir sistemli olarak görüyoruz.

* 15 Temmuz sürecinde Cumhurbaşkanımız ölümü göze alarak bu ülkeyi terk etmedi lakin Sayın Kılıçdaroğlu, FETÖ ’cülerin millete doğrulttuğu tankların namluların arasından onların izin vermesiyle birlikte geçti.

“İFTİRA KAMPANYASI”

* Türk siyasi hayatında Sayın Kılıçdaroğlu kadar aile kavramını hedef bölge ikinci bir siyasetçi hatırlamıyorum. Bu bir rekabet değil, bu bir siyaset değil, bu bir iftira kampanyası.

* ABD ’de yasalara kadar belirlenmiş etkinlik gösteren derneklerden bahsediyor. Oradaki vatandaşlarımıza, öğrencilerimize sahip çıkmak için belirlenmiş. Bu yapılardan en çok rahatsız olanlar FETÖ uzantılarıdır.

“KILIÇDAROĞLU ’NUN İDDİALARI İMHA OLDU”

* Bu nefret edilen şey siyasetiyle şimdiye kadar fazla enerjik uğraş ettik bundan daha sonra da uğraş edeceğiz. 15 Temmuz ’da Cumhurbaşkanımız bu ülkeyi terk etmedi, milleti ile beraber tanklara karşı uçaklara karşı direndi.

* Sayın Kılıçdaroğlu bir defa daha Cumhurbaşkanlığı makamına karşısında bir dehşet siyaseti dili kullandı. Sonuçta ne oldu? bir defa daha Kılıçdaroğlu ’nun iddiaları yıkım oldu.”

AKP'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. AKP'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum