AKP'de BAE çatlağı! Ömer Çelik'ten Cahit Özkan'a tepki

AKP'de BAE çatlağı! Ömer Çelik'ten Cahit Özkan'a tepki, Gündem Haberleri.

AKP'de BAE çatlağı! Ömer Çelik'ten Cahit Özkan'a tepki
Editör: 15Haber
15 Mayıs 2022 - 01:50
AKP'de BAE çatlağı! Ömer Çelik'ten Cahit Özkan'a tepki, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

YouTube ’da Hediye Çağlayan ’ın programına konuk olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Birleşmiş Arap Emirlikleri (BAE) hakkında talimat yaptı.

“YAHU BENİM ÇIKARIM NEYİ GEREKTİRİYORSA…”

Cahit Özkan, şunları söyledi:

* “15 Temmuz ’un mademki finansörü, mademki Türkiye ’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Başlıca sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz?

* Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri ’ni dışlıyorsunuz? ’ dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek milletlerarası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…

“BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ TESLİM OLDU”

* Benim şöyle bakmam lüzumlu, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ama Türkiye ’ye diz çöktüremiyor, baktı ancak Türkiye ’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı fakat Türkiye ’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o süre Birleşmiş Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını milletlerarası toplum kabul etti.”

ÖMER ÇELİK: PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMIYOR

Cahit Özkan ’ın bu açıklamalarına, AKP Sözcüsü Ömer Çelik ’cilt eleştiri geldi. Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan ’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan ’ın müşterek iradesiyle müşterek güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir” ifadelerini kullandı.

AKP'de BAE çatlağı! Ömer Çelik'ten Cahit Özkan'a tepki, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum