AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiri

AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiri, AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekillerinin imzasını taşıyan Kazakistan ’daki olaylara ilişkin TBMM Genel Kurulu ’nda açıklama yapıldı.

AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiri
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 19:49
AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiri,

AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekillerinin imzasını taşıyan Kazakistan ’daki olaylara ilişkin TBMM Genel Kurulu ’nda açıklama yapıldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

*Kardeş Kazakistan ’da son günlerde meydana gelen gelişmeleri endişeyle takip etmekteyiz. Kazakistan ’ın istikrarı ve huzuru bizler için ülkemizin uzlaşma ve huzuru kadar önemlidir.

“ŞİDDET EYLEMLERİNİ KINIYORUZ”

*Kazakistan halkının sağduyusu ve yönetimin dirayetli tutumu doğru olayların yatışmaya ve ülkede durumun normale dönmeye başlamasından hoşnutluk duyuyoruz.

*Olaylarda ölüm eden Kazak kardeşlerimize Allah ’tan rahmet, üzüntülü yakınlarına başsağlığı ve dayanıklılık, yaralananlara ivedi şifalar diliyoruz. İnsan hayatını tehlikeye atan, millet düzenini bozan ve mala zarar veren baskı eylemlerini kınıyoruz.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYİ SÜRDÜRECEK”

*Kazakistan yönetiminin halkın esenlik ve refahını daha da artırmaya yönelik reform gündemini destekliyoruz.

*Gazi Meclisimiz, 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Kazakistan makamlarının sergilediği dayanışmayı unutmayacaktır.

*Bağımsızlığının ilk gününden itibaren Kazakistan ’ın yanına olan Türkiye, bundan daha sonra da Kazakistan ’ın bölgenin geneli için de yaşamsal önemdeki barış ve istikrarına her türlü desteği vermeyi sürdürecektir.

AKP, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiri, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum