AK Parti Sözcüsü Çelik: "Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Geçmiş kararları da eleştiriyorlar. İstedikleri siyasete müdahale eden bir mekanizma. Birileri Yassıada zihniyetini canlandırmaya çalışıyor” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: "Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında"
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 18:57
AK Parti Sözcüsü Çelik: “Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Geçmiş kararları da eleştiriyorlar. İstedikleri siyasete müdahale eden bir mekanizma. Birileri Yassıada zihniyetini canlandırmaya çalışıyor” dedi.
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti genel merkezinde toplandı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantının gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cemevi ziyaret edeceğini belirten Çelik, "Yarışlar kardeşlik sofrası etrafında paylaşılacak. O zaman Ortadoğu'da ve dünyada bu kadar kapsayıcı yaklaşılan bir ülke ve liderlik olmadığını söyledim. Bu nedenle, işimizin doğru bir şekilde yerine getirilmesinin bir parçası olarak sorumluluğumuz devam edecektir. Amaçlarının ne olduğunu biliyoruz, izin vermeyeceğiz. Her kesimden dostlarımızla birlikte birlik ve huzur duygumuzu korumaya ve güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu saldırının ardından Alevi vakıfları çok güzel bir basın açıklaması yayınladı. Dediler; Gelin, bu topraklardan dünyaya bir mesaj olarak her türlü nefret suçuna karşı birleşelim. Ortak bir tepki oluşturalım dediler. Bu daveti canı gönülden kabul ediyoruz.

Gazeteci Latif Şimşek'e saldırı
Gazeteci Latif Şimşek'e yönelik saldırıya tepki gösteren Çelik, "Bir yayında tansiyon yükselebilir. Bir gazeteciye karşı şiddet gibi barbarlık, büyük vandalizmdir. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ağustos ayı partimiz için çok önemli bir aydır. 21. yılımızı kutlayacağız.
Türkiye'nin geçmişte daha iyi olduğu yönündeki açıklamaların gerçeklerle örtüşmediğini belirten Çelik, "Türkiye Cumhuriyeti gözbebeğimizdir. Bu nedenle, segmenti ne olursa olsun, onu güçlendirmek için yapılacak tüm çabaları takdir ettiğimizi belirtmek isterim. Türkiye'nin hikayesinin başka bir yüzü daha var. Darbeler, vesayet gibi. Bu zamanlar da geldi. Türkiye Türkiye'dir ve tüm tarihiyle bizimdir. Ayrıca bu karşılaştırmayı yaparak birinin ne demek istediğini tam olarak anlamamız gerekiyor. “Eski Türkiye böyleydi, Yeni Türkiye kötüydü” derken Türkiye'nin vesayetinin iyi olduğunu söylüyorlar.

tahıl koridoru anlaşması
Tahıl koridoru anlaşmasıyla ilgili konuşan Çelik, “Dünyada gündem haline gelen iki şey var; gıda krizi ve enerji krizi. Dünya büyük bir krizin eşiğinden döndü. Süreç ciddi bir sorun olmadan devam eder. Sayın Cumhurbaşkanımız bunu ortaya koyarken, "Bu anlaşmanın önemi yok" diyen bazı kişiler ortaya çıktı. Başkanımızı bu konuda tebrik ediyorum. Putin, Soçi'de cumhurbaşkanımızı tebrik etti. Türkiye her zaman diplomatik çözümler üreten bir yuva olmuştur. Türkiye takdir ediliyor" dedi.

Kararlar YAŞ yanıtı
YAŞ'ın kararlarına yönelik eleştirilere yanıt veren Çelik, “Geçmiş kararları da eleştiriyorlar. Helal diyenler hiçbir şekilde bu sözlerle yüzleşerek helale kapı açmaya çalışmıyorlar. Onların istediği, anayasal düzene bağlı güçlü bir ordu değil. Siyasete müdahale eden bir ordu istiyorlar. Maalesef birileri her fırsatta bu Yassıada zihniyetini diriltmeye çalışıyor.
Çelik, Suriye'de gündemde olan operasyonla ilgili olarak, "Türkiye'nin Suriye'ye yönelik askeri operasyonları sürekli birileri tarafından, bazı devletler tarafından yapıldığında, Cumhurbaşkanımız ne zaman 'Bir gece ansızın gelebiliriz' mottosuyla bu talimatı vermeye kalksa. ', bazı ülkeler yapamayacak. "Terör örgütlerine karşı yapacakları askeri operasyonlardan endişe duyuyorlar. Ama Türk askerlerinin hedef alınması sizi ilgilendirmiyor" dedi.
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını kınadıklarını belirten Çelik, Mescid-i Aksa'nın statüsünün değiştirilmesinin kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Detaylı bir şekilde, AK Parti Sözcüsü Çelik: “Birileri Yassıada zihniyetini diriltme çabasında” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum