AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı

AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı, AK Parti, 'Kadına Yönelik Güçlü Olarak Mücadelede Başvuru Formu Pratikleri ve Öneriler' konulu çalıştay düzenledi.

AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 02:40
AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı,

AK Parti, 'Kadına Yönelik Güçlü Olarak Mücadelede Başvuru Formu Pratikleri ve Öneriler' konulu çalıştay düzenledi. Çalıştayda AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, "Kadına yönelik güçlü olarak mücadele, topyekun mücadeleyi gerektiren konular. Üniversiteler, yüksekokul, kamu kurumları toplumun tüm katmanlarının iş birliği gerekiyor" dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, Ankara'daki otelde, 'Kadına Karşın Kuvvetle Mücadelede Tatbik Pratikleri ve Öneriler' konulu disiplinler arası çalıştay düzenledi. Çalıştayın açılışında konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, burada kadına yönelik şiddete ilişkin çözüm önerilerini değerlendireceklerini söyledi.

Şiddet gerçekleşmeden önceki sürecin bambaşka bir konu, şiddet gerçekleştikten sonraki sürecin ise ayrı bir konu olduğunu vurgulayan Keşir, "Kurumlar arası koordinasyon son derece önemli. Aile, İçişleri, Yargı Bakanlıklarının bu konudaki koordinasyonları son derece önemli. Güçlü Olarak uğraş bizim son 20 yılda üzerinde önemle durduğumuz bir konu. 2002 tercih beyannamemizde bile 'töre-namus saikiyle işlenen canice' seçim beyannamemizde vardı. 2005'te Türk Canice Kanunu'nda yaptığımız köklü değişiklikle beraber Türkiye'de töre saikiyle işlenen suç oluşturan değil denecek kadar az" dedi.

'MEDYAYA ÖNEMLİ DEVIR DÜŞÜYOR'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hak Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı'nın koordinasyonunun en önemli unsur olduğunu vurgulayan Keşir, "Medyaya bu konuda kayda değer bir rol düşüyor. Medya bununla birlikte kayda değer bir öğrenme arabulucu, onun için medyanın zorlama haberler indeki dili de çok önemli. Sivil topluma büyük atama düşüyor. Kadına karşın kuvvetle uğraş gibi konular, topyekun mücadeleyi gerektiren konular. Üniversiteler, akademi, kamu kurumları toplumun tüm katmanlarının iş birliğini gerektiren konular. Siyasi partiler bu konunun bütün ortasında yer alıyor. Fazla verimli bir buluşma yapacağımıza inanıyorum. Burada tüm taraflar bir masada oturup verimli bir rapor ortaya çıkacağına inanıyorum" diye konuştu.

Çalıştay; Yargı Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türkiye İstatistik Kurumu'ndan (TÜİK) temsilcilerin sunumlarıyla devam etti.AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı

AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayıAK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum