evde masajmasaj istanbul

Ailelerin PKK'ya karşı direnişi sürüyor

Çocuklarının terör örgütü PKK kadar kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 769.

Ailelerin PKK'ya karşı direnişi sürüyor
Editör: 15Haber
10 Ekim 2021 - 13:45

Çocuklarının terör örgütü PKK kadar kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 769. gününde sürüyor. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2013'te dağa kaçırılan kızı Zübeyde Koç için eyleme katılan Esmer Koç, evladının yaşayıp yaşamadığını bilmediğini söyledi. Kızını almadan eylemden vazgeçmeyeceğini gösteren anne Koç, "HDP ve PKK'nın milisleri kızımı kandırıp PKK'ya verdiler. 8 yıldır aramadığım ve sormadığım kapı kalmadı. Öldü mü kaldı mı bilmiyorum. Onlar niçin kendi çocuklarını dağa göndermiyor, fakir fukaranın çocuklarını yolluyorlar. Ben evladımı istiyorum, onun için buradayım. Ömrümün ardına kadar onun için çaba edeceğim. İnşallah Allah'ın izni, devletin gücüyle hepimiz evlatlarımızı alacağız. Kızım eğer beni görüyor ve duyuyorsan gel. Gel her tarafta asker, polis ve devletimiz var, gel teslim ol. Orası senin yerin değil, zalimin, hainin, kafirin yeri, gel teslim ol. 8 yıldır seni bana göstermediler, evime ateş düşmüş baş sağlığı var. Seni çok özledim gel” dedi.

Murat Başal
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum