Ailelerin kararlı direnişi 985 'inci gününde

Ailelerin kararlı direnişi 985 ’inci gününde, Gündem Haberleri.

Ailelerin kararlı direnişi 985 'inci gününde
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 11:30
Ailelerin kararlı direnişi 985 ’inci gününde, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK mensupları göre kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da ayrı kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 985'inci gününde de devam ediyor. Kütahya'dan Diyarbakır'a gelerek kızı Fadime için evlat nöbeti tutan anne Hatice Levent, kızını terör örgütü PKK'dan alıncaya kadar eyleminde kararlı olduğunu vurguladı.

Levent, “Kızımı almadan gitmiyorum, Fadimem, ne olur bizi görüyorsan dön gel, o mağaralar sana göre değil. Arkadaşlarının elinden tutun hepiniz gelin, biz sizi fazla özledik. Emniyet güçlerine teslim olun ceza yok. Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arkamızda. Ne olur kaçın gelin biz sizi fazla özledik. Yavrum sen oralara bedel değilsin. Aileler olarak her gün gözyaşı döküyoruz, yeter artık. O pislikler ellerini sizin üzerinizden çeksinler. Yeter bize çektirdikleri ıstırap. HDP ve PKK kendi çocuklarını götürsünler” dedi.

Murat Başal
 

Ailelerin kararlı direnişi 985 ’inci gününde, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum