Ailelerin evlat nöbeti bin 32'nci gününde

Ailelerin evlat nöbeti bin 32'nci gününde, Gündem Haberleri.

Ailelerin evlat nöbeti bin 32'nci gününde
Editör: 15Haber
30 Haziran 2022 - 12:08
Ailelerin evlat nöbeti bin 32'nci gününde, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da öbür kentlerden Diyarbakır'a gelen ailelerin HDP İl binası önünde başlattıkları oturma eylemi bin 32. gününde. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelip evlat nöbetine sürekli anne Necibe Çiftlik Sahibi, oğlu Rojhat Çiftlik Sahibi'nin 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını ve büyük oğlu 4 çocuk babası Sami Çiftlik Sahibi'nin de örgüte yardım vermediği gerekçesiyle kaçırılarak şehit edildiğini söyledi.

Oğlunu HDP'den istediğini açıklayan Çiftlik Sahibi, “2 evladım için geldim. Bir evladım 2015'te HDP ve PKK tarafından kandırılarak dağa götürüldü, öteki oğlum ise kardeşini aradığı için bir gece bir grup PKK'lı evimizi bastı, silahlıydılar. Oğlumu ahırda ellerini bağlayarak infaz ettiler. Biz burada oturmuşuz HDP önünde evlat nöbeti tutuyoruz. Hiçbir şey evlat acısı kadar derin değil. İnsan evladı için kendisini her şeye verir. Rojhat, oğlum, anneni görüyor ve duyuyorsan geri dön. Bu acıları bize yaşatma, yeter bundan böyle geri dön” dedi.

Murat Başal

Ailelerin evlat nöbeti bin 32'nci gününde, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Ailelerin evlat nöbeti bin 32'nci gününde haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum