Ailelerin direnişi devam ediyor

Ailelerin direnişi devam ediyor, Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları kadar dağa kaçırıldığı iddiasıyla, 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 867'inci gününe girdi.

Ailelerin direnişi devam ediyor
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 12:01
Ailelerin direnişi devam ediyor,

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları kadar dağa kaçırıldığı iddiasıyla, 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 867'inci gününe girdi. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 10 yıl önce kaçırıldığını belirttiği oğlu Muhammed için 867 gündür evlat nöbetinde olan ve Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan anne Nadire Çakan, oğlunu HDP ve PKK'lılar göre cebren dağa kaçırıldığını açıklama ederek evladını HDP'den istediğini söyledi.

Oğlunun hasretiyle yanıp tutuştuğunu gösteren anne Çakan, oğlunun bir an önce kaçıp güvenlik güçlerine teslim olmasını istediğini vurgulayarak, evladı gelinceye değin da nöbette olacağını aktardı.

Sedat Irmak

Ailelerin direnişi devam ediyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum