evde masajmasaj istanbul

Ağlamanın faydaları neler ağrıları dindiriyor!

Ağlamanın faydaları neler ağrıları dindiriyor!, Ağlamak, duygularımızı dışarıda vurduğumuz en insani eylemlerimizden biri.

Ağlamanın faydaları neler ağrıları dindiriyor!
Editör: 15Haber
15 Ekim 2021 - 00:41
Ağlamanın faydaları neler ağrıları dindiriyor!,

Ağlamak, duygularımızı dışarıda vurduğumuz en insani eylemlerimizden biri. Sevinçten ya da üzüntüden neden ağlanıyorsa ağlansın, bu eylem insanı rahatlatır ve daha iyi hissetmesine neden olur. Rahatlama duygusal gerçek dışı değil. Ağlamanın vücuda yararlarına dair birçok bilimsel alıştırma var. 

Ağlamak dinç bir eylem

Gözyaşı Dökmek fiilen çok dinç bir eylemdir ve gözyaşlarınızı yakalamak size fazla daha pozitif hasar verir. Duygularınızı bastırıp onları yutmak sizde hasara yol açar. Bunun sonunca bedensel rahatsızlıklara yakalanabilirsiniz. Bunun olmasına izin vermeyin. Ne vakit gereklilik duyarsanız ağlayın.

Fikir için yararlı

Şüphesiz, ağlamanın zihniniz için çoğu faydası vardır. Bu sebepten ötürü, insanların ağlamakla ilgili bir sürü bambaşka düşünceleri olsa da, size ağlamamanızı söyleseler de, onlara kulak asmayın.

Ağrıları azaltıyor

Ağlamak endorfin salgılanmasına niçin oluyor. Endorfin insana neşe veren bir hormondur ve zaten sevinç hormonlarından bir her birine olarak bilinir. Endorfinin neşe vermenin yanı sıra sağladığı bir menfaat da ağrıları azaltmasıdır.

Kemik rahatsızlıklarına iyi gelir

Ağlamak, kalp ve damar hastalıklarının yanı sıra mide, kemik ve kaslarınız ile ilgili rahatsızlıklara da iyi geliyor. Ağlayarak vücudunuzdan bu tip rahatsızlara niçin olan bir takım hormonların atılmasını sağlayabilirsiniz.

Ağladıktan sonradan ruh hali fazla çabuk düzelebiliyor

Sosyal ve Klinik Psikoloji Dergisi ’nde yapılan bir çalışmada gözü yaşlı insanların ruh sağlığının çok daha ivedi düzeldiği saptandı. Bilhassa bir sevinç sonrası gelen ağlamanın ruh sağlığına fazla yönde en fazla tesir yaptığı görüldü.

Ağlamanın faydaları neler ağrıları dindiriyor!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum