Afyonkarahisar kahramanını uğurladı , AFYONKARAHİSAR haberleri

Son Dakika AFYONKARAHİSAR haberleri: Sınır ötesinde gerçekleştirilen Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu, memleketi Afyonkarahisar’da son yolculuğuna uğurlandı.

Afyonkarahisar kahramanını uğurladı
, AFYONKARAHİSAR haberleri
Editör: Derya Demir
28 Kasım 2022 - 20:11
Afyonkarahisar kahramanını uğurladı , AFYONKARAHİSAR haberleri, AFYONKARAHİSAR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Sınır ötesinde gerçekleştirilen Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu, memleketi Afyonkarahisar’da son yolculuğuna uğurlandı.
Önceki gün Pençe-Kilit Operasyonu’nda bölücü terör örgütü üyeleri tarafından açılan taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutu, hava yolu ile Denizli Çardak Havaalanı’na getirildi. Şehidin naaşı ardından baba ocağı olan Başmakçı ilçesine getirildi. Şehit Köroğlu için Gülistan Mahallesi’nde askeri tören düzenlendi. Şehidin naaşı, askerlerin omuzlarında bir süre taşındıktan sonra katafalka konuldu. Türk bayrağına sarılı tabut çiçeklerle bezenirken, şehidin ailesi ve yakınları gözyaşı döktü.
İl Müftüsü Sinan Kazancı’nın kıldırdığı cenaze namazının ardından Hakan Köroğlu’nun naaşı, top arabasıyla götürüldüğü ilçe mezarlığında defnedildi.
Törene Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başmakçı Kaymakamı Burak Yaylacı, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel, şehidin babası Mahir, annesi Hatice Kübra Yıldırım, şehidin kardeşleri, yakınları ile milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.
Afyonkarahisar kahramanını uğurladı
Afyonkarahisar kahramanını uğurladı
Afyonkarahisar kahramanını uğurladı
Afyonkarahisar kahramanını uğurladı
Afyonkarahisar kahramanını uğurladı
Afyonkarahisar kahramanını uğurladı

Detaylı bir şekilde, Afyonkarahisar kahramanını uğurladı , AFYONKARAHİSAR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. AFYONKARAHİSAR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum