AFAD 'dan Erzurum 'da meydana gelen depremle ilgili açıklama

AFAD ’dan Erzurum ’da meydana gelen depremle ilgili açıklama, Felaket ve Acele Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Erzurum'un Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili yapılan açıklamada, “19.11.2021 tarihinde, saat 15:40'ta Erzurum ili Köp.

AFAD 'dan Erzurum 'da meydana gelen depremle ilgili açıklama
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 22:27
AFAD ’dan Erzurum ’da meydana gelen depremle ilgili açıklama,

Felaket ve Acele Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Erzurum'un Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili yapılan açıklamada, “19.11.2021 tarihinde, saat 15:40'ta Erzurum ili Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde zelzele meydana gelmiştir. 12 saniye süren deprem, yerin 5.18 km derinliğinde meydana gelmiş¸ olup, Erzurum merkeze 52 km uzaklıktadır. Depremin en yakın mesken birimi olan Erzurum ilinin Köprüköy ilçesi Alaca Mahallesine uzaklığı 3.04 km'dir. SAKOM'dan alınan bilgiye takriben, Beceri köyünde 1 vatandaşımız yaralanmıştır. Olay yerine 5 adet 112 ambulansı ve 2 UMKE ekibi görevlendirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, “Erzurum İl AFAD Müdürlüğü kadar durum yerine 6 araç ve 24 personel sevk edilmiştir. Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığından alınan bilgiye göre, haberleşmede kesintiye yol açan olumsuz bir şart oluşmamıştır. Kayabaşı köyü yolunun heyelan nedeniyle kapalı olduğu öğrenilmiştir, Karayolları ekipleri egzersiz başlatmıştır. Türk Kızılay kadar Erzurum ve Ağrı illerinden 3 ikram aracı ile 1 haberleşme aracı durum yerine yönlendirilmiştir.” denildi.
 

AFAD ’dan Erzurum ’da meydana gelen depremle ilgili açıklama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum