Adliyeye sevk edilen 11 DEAŞ şüphelisinden 6 'sı tutuklandı

Adliyeye sevk edilen 11 DEAŞ şüphelisinden 6 ’sı tutuklandı, Gündem Haberleri.

Adliyeye sevk edilen 11 DEAŞ şüphelisinden 6 'sı tutuklandı
Editör: 15Haber
02 Temmuz 2022 - 16:14
Adliyeye sevk edilen 11 DEAŞ şüphelisinden 6 ’sı tutuklandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğünce çatışma bölgeleri ile bağlantılı DEAŞ Terör Örgütü üyelerinin tespiti ve eylemlerinin deşifresi ile taban kazanma, yeni eleman temini ve propaganda faaliyetlerinin önlenmesine karşın yürütülen teknik ve somut takip çalışmaları neticesinde; Erzincan merkezli, İstanbul ve Trabzon illerinde 22.06.2022 tarihinde gerçekleştirilen “Şehit Polis Memuru Cemalettin Topçu” operasyonunda toplamda 11 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Kişilerin konut ve araçlarında yapılan aramalarda; çok sayıda yasaklı kitap, örgütsel evrak ve dijital malzemeler ile 1 adet faturasız kurusıkı silah ile toplamda 11 fişek ele geçirildi. DEAŞ Terör Örgütü Üyeliği'nden ifade ve tanı işlemleri tamamlanan ve adliyeye çıkarılan şahıslardan 6'sı tutuklanırken, 5'i ise adli teftiş kararı ile özgür bırakıldı.

Ahmet Akbuğa
 

Adliyeye sevk edilen 11 DEAŞ şüphelisinden 6 ’sı tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Adliyeye sevk edilen 11 DEAŞ şüphelisinden 6 ’sı tutuklandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum