Adıyaman'da 'Açız, ekmek bulamıyoruz' feryatları

Adıyaman'da 'Açız, ekmek bulamıyoruz' feryatları, Gündem Haberleri.

Adıyaman'da 'Açız, ekmek bulamıyoruz' feryatları
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 22:45
Adıyaman'da 'Açız, ekmek bulamıyoruz' feryatları, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Adıyaman ’ı ziyaret etti. Partisinin Adıyaman İl Başkanlığı açılışına katılan Davutoğlu, ardındaki Adıyamanlı vatandaşların sorunlarını dinledi. Davutoğlu ’nun konuştuğu vatandaşlardan “Ekmek bulamıyoruz” feryatları yükseldi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Adıyamanlı yaşlı bir yurttaş, sorunlarını Davutoğlu ’na anlatırken gözyaşlarını tutamadı, “Ekmeği unuttum” dedi. Davutoğlu o anlarda, “Ağlatanlar, işte böyle ağlatanlar bu milleti” ifadelerini kullandı, hissi anlar yaşadı.

Davutoğlu, “Sizin hakkınızı hukukunuzu 3-5 tane yolsuz adama yedirdiler. Biz onların hesabını soracağız ve hakkınızı geri getireceğiz” biçiminde cevap verdi.

“18 YIL DAĞDA TERÖRİSTLERLE ÇARPIŞTIM BENİM EMEKLİLİK HAKKIMI VERMEDİLER”

Bir başka esnaf ise Davutoğlu ’nu gördüğü yerde haykırış etmeye başladı.

Haykırarak sorunlarını dile getiren yurttaş, “Yeter, yeter bıçağı çıkartacağım kemiğe dayanmıştır. Değil etti bizi yok! Bugün Adıyaman ’da ekmek 3 lira oldu. Dinimizde yasal olsaydı intihar ederdik. Vallahi olmuyor! Yeter bundan böyle bunlardan tiksindik! Ben AKP ’ye oy vermiş bir kişiyim. Ben 93 ’te korucuydum 18 yıl çalıştım. Bana emeklilik hakkını vermediler. 18 yıl dağda teröristlerle çarpıştım benim emeklilik hakkımı vermediler. Bir konut akşam 1 trilyon, sabahleyin 2 trilyon. Faizi indiriyor zengine peşkeş çekiyor. Ben bir yoksul olarak aylık 14 milyar ödeyip de ev alabilir miyim?” sözleriyle isyan etti.

DUYGUSAL ANLAR

Sözlerinin peşinde şehvetli anlar yaşamış yurttaş, Davutoğlu ’ndan “Kusura bakma azıcık doluyum” diye özür dilerken, Davutoğlu ise sarılarak vatandaşı avunma etti.

“YUKARIDA HIRSIZLIK YAPANLAR HESABINI VERECEK”

Adıyamanlı yurttaş sözlerine, “Ekmek alacak paramı değil şu anda. 5 tane oğlum 30 yaşında ama evlendiremiyorum. Ne yapayım, hırsızlık mı yapsınlar?” diye devam ederken,

Davutoğlu ise, “Yukarıda hırsızlık yapanlar var, onlar verecek millete hesabını” biçiminde yanıt verdi.

“DUYUN MİLLET DUYUN, EKMEĞİM DEĞIL, AÇIZ AÇ!”

Bir başka Adıyamanlı seyyar esnaf ise, “Ekmeğim yok ekmeğim. Bizi kurtar ağabey. Halk Müziği beni duyun, duyun ağabey duyun, açız açız!” diye haykırış etti.

Adıyaman'da 'Açız, ekmek bulamıyoruz' feryatları, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum