Adalet ancak gerçekten mutluluk da adaletten doğar

Adalet ancak gerçekten mutluluk da adaletten doğar, Doruk Yayınevi Kumpas Davası ’dan 10 sene sonradan aklanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve avukatı İlkay Sezer, SÖZCÜ ’ye değerlendirmelerde bulundu.

Adalet ancak gerçekten mutluluk da adaletten doğar
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 06:22
Adalet ancak gerçekten mutluluk da adaletten doğar,

Doruk Yayınevi Kumpas Davası ’dan 10 sene sonradan aklanan emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve avukatı İlkay Sezer, SÖZCÜ ’ye değerlendirmelerde bulundu. İlkay Sezer, “Yükseklik kumpas yargılamasının FETÖ ’nün amaçları ve talimatları ile işlendiği mahkeme emri ile kabul edildi. Müvekkilimizin kesinleşen temize çıkma kararı tutuklanması değin haber olmadı” dedi. “Gerçeğin geç de olsa mutlaka görünme özelliği olduğuna inananlardanım” diyen Emekli Orgeneral Hurşit Tolon da sonuçlanan kumpas davasının arkasında mutlu olduğunu belirterek şöyle konuştu:

Kesinlikle mutluyum. Gerçeğin geç de olsa mutlaka ortaya çıkma özelliği olduğuna inananlardanım.

– FETÖ ’nün kanlı ve acımasız kumpasları aralarında yer alan Irtifa Yayınevi Kumpas Davası, Türk Silahlı Kuvvetleri ’ni etkisiz kılmak ve Türkiye düşmanlarının emellerini gerçekleştirmeye matuf olan bir senaryonun yazılımıydı. Menfur cinayetler saptırılarak, hiç bilgisi ve ilgisi olmayan bize azmettirici iftirası atıldı.

FETÖ ’cüler ve işbirlikçilerinin amacı, kumpas Ergenekon Davası ’na zorlama unsurları katmaktı. Aynen Danıştay Davası ’nda yaptıkları gibi Zirve Yayınevi Davası ’nda da amaçları buydu.

– Adaletten yoksun kişiler ve ekibi, üç masum insanın kesilerek katledilmesi olayına fail yerine getirmek istediler bizi. Sadece Türk kamuoyu yok, dünya kamuoyu önünde, torunlarımızın torunlarının bile katlanamayacağı ağır bir itham ile insan öldürtmek ile suçladılar bizi. Bu insanı nasıl yaralar, düşünebiliyor musunuz?

Bu yargılama sebebiyle de hakkımda tutuklama kararı verildi, özgürlüğüm elimden alındı. Benden daha fazla tutuklu kalan arkadaşlarımız da oldu. Askeriz, kaderimizde şehit ya da gazi olmak gibi esir düşmek de vardır. Biz FETÖ ’cüler ve işbirlikçileri kadar iftiralar ile esir edildik. Lakin ailelerimize de zulmedildi, Türkiye ’ye de büyük zararlar verildi. 

– Bu kumpaslar sürecinde avukat arkadaşlarım olağanüstü bir savunma sergileyerek, topladığı data ve belgeler ile yalanlar ve gerçekleri ortaya çıkardı. her zaman yiğitçe gerçekleri yazar SÖZCÜ ’ye de kalbi şükran duygularımı sunuyorum.

Bu kumpasları kurarak haksızlık yapanlar bugün hesap veriyor. Bizim masumiyetimiz kanıtlandı, gerçekler ortaya çıktı. İftira atanlar cezalandırıldı. Emile Zola, “Adalet ancak gerçekte, mutluluk da adaletten doğar” der. Adaletin geç de olsa tecelli etmesi nedeni ile mutluyum.

Adalet ancak gerçekten mutluluk da adaletten doğar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum