Acil serviste doktora saldırı! Bakan Koca, "Artık yeter" diyerek isyan etti

Acil serviste doktora saldırı! Bakan Koca, "Artık yeter" diyerek isyan etti, Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımla sağlıkta şiddete dikkat çekti.

Acil serviste doktora saldırı! Bakan Koca, "Artık yeter" diyerek isyan etti
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 17:58
Acil serviste doktora saldırı! Bakan Koca, "Artık yeter" diyerek isyan etti,

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımla sağlıkta şiddete dikkat çekti.

"NETICE ALAMADIK"

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "2020'de yapılan değişiklikle, sıhhat çalışanlarına karşın zorlama suçlarının cezasını yasa 1,5'la çarpıyor. Sonuç alamadık. İki yıllık hekim arkadaşımız Dr. Esma'ya yapılan hücum çok sayıdaki olaydan biri. 'Artık yeter' çığlığı. Sorun bütün toplumun. Toplumu harekete geçireceğiz." açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Koca'dan saldırıya uğrayan doktora ilişkin paylaşım

NE OLMUŞTU?

17 Kasım Çarşamba günü sabaha aleyhinde meydana gelen olayda, güya, ihbar üstüne polis otelde ağız dalaşı eden çifti sıhhat kontrolü için Pendik Devlet Hastanesi'ne götürdü. İşlemleri yapılan çiftten alkollü olduğu bahis edilen kadın aniden hastanenin ivedi servisinde görevli Pratisyen Doktor Esma Demir'e saldırdı. Demir'in saçını tutarak çeken kadına polisler ve çevredekiler müdahale etti. Doktor Demir'in saçı uzun uğraşlar sonucu kadından kurtarılabildi.

Sağlık Bakanı Koca'dan saldırıya uğrayan doktora ilişkin paylaşım: Artık yeter

"ARTIK YETER"

Hekim Esma Demir, adı öğrenilemeyen kadından davacı oldu. Polis soruşturmasının sürdüğü olayı Demir sosyal ağ hesabından duyurdu. Durum anına ilişkin görüntüleri de paylaşan Demir, "Herkese merhaba. Ben acele serviste çalışmakta olan bir doktorum. 17 Kasım günü sabaha karşı nöbette iken bedensel şiddete maruz kaldım. Durum olduğundan beri kafamı toplamaya ağırbaşlı olmaya üzülmemeye çalışıyorum fakat inanın bu gerçekten sandığımdan daha zormuş. Bana aniden sebepsiz saldıran kişi hakkında adli süreçler başlatıldı. Bu görüntüleri buraya ayarlamak beni ne kadar yaralıyor varsayım bile edemezsiniz. Fakat görmeyen gözler olur ya bu kez görür büyük bir farkındalık yaratırım umuduyla bu videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Afiyet çalışanları olarak çoğu gün uğradığımız sözel şiddete karşı maalesef tepkisiz kalmaya şimdiden başlamıştık oysa bu ve bunun gibi olaylar da hiç de az yaşanmıyor biliyorum. Bir gün benim de başıma gelebileceğinin korkusunu çalışırken içimde daima taşıyordum. Mesleğimde 2.yılımın daha başındayken uğradığım bu zorlama ümidimi, şevkimi oldukça çok tüketse de gerçi çığlık atmak istiyorum. Buna ne süre, nasıl, kim 'dur' diyecek, bilmiyorum lakin artık yeter" ifadelerine yer verdi.

AA / Fırat Taşdemir - Son Dakika Haberleri

Acil serviste doktora saldırı! Bakan Koca, "Artık yeter" diyerek isyan etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum