ABD'de yakından takip edilen Rittenhouse davasında beraat kararı çıktı

ABD'de yakından takip edilen Rittenhouse davasında beraat kararı çıktı, ABD'nin Wisconsin eyaletinde 2020'deki gösteriler sırasında iki protestocuyu öldüren Kyle Rittenhouse, hakkındaki suçlamaların tamamından beraat etti.TARTIŞMALI DAVA SONUÇLANDIJüri, oy birliğiyle Rittenhouse'u.

ABD'de yakından takip edilen Rittenhouse davasında beraat kararı çıktı
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 15:57
ABD'de yakından takip edilen Rittenhouse davasında beraat kararı çıktı,

ABD'nin Wisconsin eyaletinde 2020'deki gösteriler sırasında iki protestocuyu öldüren Kyle Rittenhouse, hakkındaki suçlamaların tamamından beraat etti.

TARTIŞMALI DAVA SONUÇLANDI

Jüri, oy birliğiyle Rittenhouse'u karşısında karşıya olduğu beş suçlamanın tamamından suçsuz bularak ülkeyi kutuplaştıran ihtilaflı bir davayı sonlandırdı.

"'BELA ARAMAK İÇİN' GİTTİ"

Mahkeme boyunca savcılar, Rittenhouse'u "bela aramak için" Kenosha'ya gitmekle suçlarken, avukatları 18 yaşındaki müvekkillerinin, küçük işletmeleri yağmalamaktan korumak için durum uygun bulunduğunu savundu. Karar, davayı yakından peşine düşüp takip eden Amerikan medyasının gündeminde geniş yer tutarken protestoların artabileceğine dair yorumlar paylaşıldı.

BIDEN'DAN AÇIKLAMA: KARARA ALINTI YAPMAK ZORUNDAYIZ

ABD Başkanı Joe Biden, ABD'nin Wisconsin eyaletinde 2020'deki gösteriler esnasında iki protestocuyu öldüren Kyle Rittenhouse'un temize çıkma etmesine ilişkin, "Jüri kararının yanındayım. Jüri sistemimiz çalışıyor ve çıkan karara adapte etmek zorundayız." ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Kenosha'da, Ağustos 2020'de, polisin siyahımsı Jacob Blake'i vurmasını protesto eden göstericilere, beyaz bir Amerikalı tarafından açılan ateş sonucu iki birey hayatını kaybetmiş, bir kişi ağır yaralanmıştı. Olay uygun çekilen bir videoda, sonra Rittenhouse olduğu açıklanmış bu kişinin, benzeri otomatik tüfeğiyle caddenin ortasından göstericilere ateş açtığı görülmüştü. Rittenhouse'un saldırıdan yarım saat önce durum yerindeki görüntüleri ise AA Foto Muhabiri Tayfun Coşkun'un objektifine takılmış, şüpheli 26 Temmuz 2020'de tutuklanmıştı. Hücum anını ve vurulan mağdurun kanlar içinde yattığını gösteren fotoğrafları mahkemede delil olarak kullanılan Coşkun, durum anıyla ilgili gördüklerini tanık olarak savcıya aktarmıştı.

AA / Mücahit Oktay - Son Dakika Haberleri

ABD'de yakından takip edilen Rittenhouse davasında beraat kararı çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum