evde masajmasaj istanbul

ABD 'de küçük uçak ve helikopter havada çarpıştı, Dünya Haberleri

ABD ’nin Arizona eyaletinden bulunan Chandler kentindeki Chandler Havalimanı yakınlarında ufak uçak ile helikopter havada çarpıştı.

ABD 'de küçük uçak ve helikopter havada çarpıştı, Dünya Haberleri
Editör: 15Haber
02 Ekim 2021 - 15:19

ABD ’nin Arizona eyaletinden bulunan Chandler kentindeki Chandler Havalimanı yakınlarında ufak uçak ile helikopter havada çarpıştı. Kazada 2 birey hayatını kaybetti. Chandler Polis Departmanı Sözcüsü Çavuş Jason McClimans yaptığı açıklamada, "Havada çarpışma sonucu iki ölüm olduğunu doğrulayabiliriz" ifadelerini kullanarak, çarpışmanın gerisinde uçağın tehlikesiz bir şekilde iniş yaptığını, helikopterin ise düşerek ateş aldığını aktardı.FAA kadar yapılan yazılı açıklamada, "Tek motorlu bir Piper PA-28 ve bir Robinson R22 helikopteri, bugün yerel saatle 07.42'de Arizona'daki Chandler Havalimanı yakınlarında çarpıştı. Helikopter havaalanının yakınına düştü ve uçak güvenli bir şekilde piste indi. İlk raporlar, hava araçlarında ikişer kişinin olduğunu gösteriyor. FAA, müfettişler bunları doğruladıktan daha sonra kuyruk numaralarını yayınlayacak” denildi.


Hayatını kaybeden 2 kişinin düşen helikopterde olduğu ifade edilirken, kazanın nedeni az önce bilinmiyor. Milli Ulaştırma Güvenliği Kurulu ve Federal Havacılık İdaresi (FAA), kazayla ilgili soruşturmayı devraldı.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum