evde masajmasaj istanbul

AB: Bir yıl öncesine göre Türkiye ile çok daha iyi durumdayız, Siyaset Haberleri

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, "Nueva Economia Forum" adlı İspanyol hafıza kuruluşunun başkent Madrid'de düzenlediği toplantıda konuştu. Görüşme salonunda yer alan Yunanistan'ın Madrid Büyükelçisi Yannis Tzovas'ın .

AB: Bir yıl öncesine göre Türkiye ile çok daha iyi durumdayız, Siyaset Haberleri
Editör: 15Haber
10 Ekim 2021 - 02:19

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, "Nueva Economia Forum" adlı İspanyol hafıza kuruluşunun başkent Madrid'de düzenlediği toplantıda konuştu.

Görüşme salonunda yer alan Yunanistan'ın Madrid Büyükelçisi Yannis Tzovas'ın "Göreve geldiğinizden bu yandan Türkiye vizyonunuzda bir değişim oldu mu?" sorusuna Borrell, "Göreve geldiğimden bu yandan vaktimin yüzde 30'unu AB-Türkiye ilişkilerinin kopmaması için harcadım. 1 yıl öncesine oranla Türkiye ile çok daha iyi durumda olduğumuzu söyleyebilirim." yanıtını verdi.

Borrell, Türkiye ile ilgili görüşlerinin hiçbir zaman "bilhassa negatif olmadığını" vurgulayarak şunları kaydetti:

"Tam tersine bu ilişkinin bizim için vazgeçilmez olduğuna inanıyorum. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile koskocoman, arkadaşça bir dostluğum var. Başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de öyleydi. Türkiye ile yalnızca gaz konusu değil, çok sorun yaşadık. Fransızlarla büyük gerginliğin olduğu, gemilerin gelip gittiği dönemler oldu. Ben hep diyalogdan yana oldum ve bir köprü görevi üstlendiğimi, kayda değer bir rol oynadığımı söyleyebilirim. Bazıları beni Türk yanlısı olmakla suçladı. Ben ne Türk yanlısı ne de Türk karşıtıyım."

KAYNAK: AA Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum