evde masajmasaj istanbul

A vitamini eksikliği belirtileri neler cilt kuruluğuna sebep oluyor!

A vitamini eksikliği belirtileri neler cilt kuruluğuna sebep oluyor!, Gıda bozuklukları, yetersiz gıda gibi nedenlerle A vitamini eksikliği oluşur. A vitamini, görme ve epitel doku sağlığı için oldukça zorunlu yağda çözünen bir organik bileşiktir.

A vitamini eksikliği belirtileri neler cilt kuruluğuna sebep oluyor!
Editör: 15Haber
15 Ekim 2021 - 00:41
A vitamini eksikliği belirtileri neler cilt kuruluğuna sebep oluyor!,

Gıda bozuklukları, yetersiz gıda gibi nedenlerle A vitamini eksikliği oluşur. A vitamini, görme ve epitel doku sağlığı için oldukça zorunlu yağda çözünen bir organik bileşiktir. Eksikliği, cilt kuruluğu, görme sorunları, üremede yaşanan problemlere yol açabiliyor. Vücutta A vitamini eksikliğinin belirtileri olan 5 işareti sizin için sıraladık.

Ciltte kuruluk 

A vitamini, vücudun deri dokusunu onarmak için gereklilik duyduğu nemi sağlamada kayda değer bir role sahiptir. Bu vitaminin eksikliğinde cilt öyle kurur ki sözde yaralanmış gibi kırmızı bir renk alır. Egzama gibi pullanan ciltte, aşırı kaşıntı da görülebilir.

Akne 

Deri dokusunu onarmada A vitamini etkin bir güce sahiptir. Eksikliği durumunda yüzde kuruma veya sivilcelenmeye yol açabilecek aşırı yağlanma görülebilir. bu nedenle birçok bilirkişi A vitaminini akne ile ilgili problemleri çare etmek için kullanır.

Geç iyileşen yaralar

Kolajen üretimi, cisim yaralarının kısa sürede iyileşmesine fayda. Vücuttaki kolajen üretimi yeterli düzeyde olursa bu, A vitamini sentezine de tezgâhtar olur. Eğer cildinizdeki yaraların geç iyileştiğini fark ederseniz havuç, portakal, süt ve kırmızı et gibi A vitamini taşıyan yiyecekleri ne çoğunlukla tükettiğinizi bir defa daha gözden geçirin.

Gece körlüğü 

A vitamini yetersizliği "nyctalopia" olarak da tanıdık gece körlüğüne yol açabilir. Bu durumda loş ortamlarda, göz sisteminin sahip olması gereken keskinlik zayıflar ve karanlıkta görmek baskı ülkü gelebilir.

Gebe kalmada sorunlar 

Hamile kalmayla ilgili sorun yaşıyorsanız A vitamini depolarınızı mutlaka yoklama ettirin. A vitamininden varlıklı beslemek hem erkeklerin hem de kadınların üreme sağlığı üzerinde fazla başarılı sonuçlar verir. A vitamini açısından zengin besinler harcamak, doğurganlığı artırabilir. Keza A vitamini eksikliği gebelikte düşüğe yol açabileceğinden titiz muamele etmek fazla önemli.

A vitamini eksikliği belirtileri neler cilt kuruluğuna sebep oluyor!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum