9 yıl önce kan donduran cinayete kurban giden iki kardeş Söke 'de defnedildi

9 yıl önce kan donduran cinayete kurban giden iki kardeş Söke ’de defnedildi, Gündem Haberleri.

9 yıl önce kan donduran cinayete kurban giden iki kardeş Söke 'de defnedildi
Editör: 15Haber
28 Haziran 2022 - 16:09
9 yıl önce kan donduran cinayete kurban giden iki kardeş Söke ’de defnedildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bir kamu kurumunda atama yapan A.K., oğulları Oğulcan Bertan ve Serbest Çağkan Barıştırma Karaoğlu için 1 Ocak 2012 tarihinde kayıp başvurusu yaptı. Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı ’nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde 9 yıl sonra kan donduran ayrıntı ortaya çıktı. Baba A.K. ’nin eski eşi anne Fahriye Güler ’in birlikte yaşadığı üvey baba İbrahim Terzioğlu gerçekleri itiraf etti.

İbrahim Terzioğlu ifadesinde; Oğulcan ’ı öldürmeyi Fahriye Güler ile planladıklarını, Güler ’in ısrarına dayanamayıp Ankara ’nın Ayaş ilçesi Orta Bereket Mahallesi ’ndeki bir hobi bahçesinde Oğulcan ’ın koltuk altına ve başına pompalı tüfekle iki el ateş ederek öldürdüğünü söyledi.

Bu olaydan bir süre sonradan öteki kardeş Özgür Çağkan Barıştırma Karaoğlu ’nu da başına inşaatlarda kullanılan demirle birkaç defa vurup öldürdüğünü, cesedi de Oğulcan ’ın cesedinin birkaç yüz metre ilerisine gömdüklerini itiraf etti.

Anne Fahriye Güler (51), ikinci evliliğini yaptığı eski eşi İbrahim Terzioğlu (57) ile onun oğlu Arman Terzioğlu (37) gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardındaki adliyeye sevk edilen 3 kişi tutuklandı.

ÖNCE YAKIP DAHA SONRA GÖMMÜŞLER

Bu itiraflar üzerine cesetleri gömdüklerini söyledikleri alanda yapılan kazıda insan kemiği parçaları bulundu. İki kardeşten birinin cesedinin yakıldıktan sonradan toprağa gömüldüğü, seramikle örtülerek üstüne kat kat toprak döküldüğü belirlendi. öte taraftan yapılan çalışmalarda diğer cesede ait kemikler de bulundu.

SÖKE ’DE DEFNEDİLDİ

İki kardeşin cenazesi baba A.K. ’nin yaşadığı Aydın ’ın Söke ilçesine getirildi. 9 sene mezar yerleri belirlenmiş olmayan iki kardeş Oğulcan Bertan ve Hür Çağkan Uzlaştırma Karaoğlu ’nun cenazeleri Söke Hacı Ahmet Özbaş Camii ’nde öğle namazının arkasından kılınan cenaze namazı ile son yolculuklarına uğurlandı. Cenazede baba A.K. başta elde etmek üzere ailenin yakınları da bulundu. İki kardeşin cenazesi Söke Asri Mezarlığı ’na defnedildi.

9 yıl önce kan donduran cinayete kurban giden iki kardeş Söke ’de defnedildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 9 yıl önce kan donduran cinayete kurban giden iki kardeş Söke ’de defnedildi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum