8 kişinin can verdiği ölüm yolunda eylem yaptılar

8 kişinin can verdiği ölüm yolunda eylem yaptılar, Gündem Haberleri.

8 kişinin can verdiği ölüm yolunda eylem yaptılar
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 21:07
8 kişinin can verdiği ölüm yolunda eylem yaptılar, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Dursunbey ilçesinde meydana gelen ve 8 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazası ardından, Balıkesir-Kütahya D-230 karayolunun Naipler bölgesinde yarım kalan kavşak ile ilgili kamuoyunda değişik tepkiler oluşmuştu. Bu tepkilerin ardından ilçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları kazanın meydana geldiği yerde basın açıklaması yaptı.

“ONLARCA EVE ATEŞ DÜŞTÜ”

Dursunbey Sivil Toplum Kuruluşları Platformu sözcüsü Murat Sali yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

*Toplanmamızın amacı canımızı yakan, hanelerimize ateş düşüren, daha önce de daima yaşanan ve bir daha yaşanmasını istemediğimiz kazalar zincirine sebep olarak gösterilen, Dursunbey ’imize özgü yol hikayesini ortadan kaldırmaktır.

*Geçtiğimiz günlerde burada, adına yol dediğimiz bu ucube yerde çok acı bir kaza meydana geldi. Bu kazada ölüm eden kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Üzüntülü ailelerine sabırlar, yaralılarımıza acele şifalar diliyoruz.

*Bu coğrafyada yaşayan herkes biliyor oysa, bu yol hikâyeleri daima gündemimizde oldu. Yıllardır siyasilerimizin, lokal ve devlete ait idarecilerimizin, sivil toplum örgütlerimizin ve halkımızın en kayda değer gündem maddelerinden birisidir bu yol meselesi.

*Bu yolla ilgili çok sözler verildi, çok hikâyeler anlatıldı, tekrar tekrar girişimlerde bulunuldu. Fazla canlarımız yandı, onlarca eve ateş düştü, daima ciğerlerimiz yandı.

“YOLUMUZU BİTİRİN”

*Ulaştırma ve altyapı konularında çok kayda değer işler yapabilen, 2 yılda Çanakkale Köprüsü ’nü yapabilen, Karadeniz ’in sarp coğrafyasında en ücra köylere bile yol götürebilen bu devlet, 20 yılda 50 km yolu yapamaz mı? Zigana Geçidi ’ni, Bolu Tüneli ’ni, Sabuncubeli Geçidi ’ni, denizin üstüne 5 tane asma köprüyü yapabilen devlet bizim yolumuzu bitiremez mi? Ast ama de yapar ve bitirir.

*Bu zinde ve köklü devlet vatandaşını mağdur etmez, geçmişteki kadim devlet geleneğinden aldığı güçle hizmetin en iyisini yapar.

*Biz sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak, idareli imkânlarımızla, iş makinalarımızla, kamyonlarımızla, kazmayla, kürekle, gencimizle yaşlımızla halk olarak, bir tüm halinde Dursunbey olarak bu yolun bitirilmesi için hazırız. İşte buradan haykırıyoruz, yolumuzu bitirin, yolumuzu bitirin, yolumuzu bitirin.

“SİYASİ MESAJ VERME NİYETİNDE DEĞİLİZ”

*Bu eylemi yaparken herhangi bir siyasi mesaj verme niyetinde değiliz. Birilerini hedef göstermek gibi bir derdimiz de değil. Yerel idarecilerimizin ve devlete ait yöneticilerimizin bu yol konusunda, bu uzun süreçte fazla gayret gösterdiklerini biliyoruz. Her çaldıkları kapıda, her buldukları adama bu yolu hatırlattıklarını biliyoruz.

*Biz de bu eylemle büyüklerimize zorlama belirlemek istiyoruz. Dursunbey halkının ve tüm sivil toplum kuruluşlarının gücü ve desteğini kendilerine sunmak istiyoruz. Çalınacak kapıları beraber çalalım, yalvarılacak adamlara beraber yalvaralım, yatılacak yerlerde beraber yatalım, her zaman birlikte bu ayıbı temizleyelim.

DEVLET ERKANINA MEKTUP

Naipler yolunda gerçekleşen eylemin ardından STK temsilcileri postane yoluyla Ulaştırma Bakanı, Karayolları Alan Müdürü ve Balıkesir ’in 9 milletvekiline mektup göndererek, yolun bitmesi için ricada bulundu.

Olaysız geçen eylem sonrası toplanan topluluk gürültüsüz bir şekilde bölgeden ayrıldı. İHA

8 kişinin can verdiği ölüm yolunda eylem yaptılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 8 kişinin can verdiği ölüm yolunda eylem yaptılar haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum