73 cinayete karşı 858 sayfalık gerekçeli karar...

73 cinayete karşı 858 sayfalık gerekçeli karar..., Gündem Haberleri.

73 cinayete karşı 858 sayfalık gerekçeli karar...
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 10:33
73 cinayete karşı 858 sayfalık gerekçeli karar..., Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Hizbullah terör örgütünün askeri kanat yapılanmasında tetikçilik yapan ve 73 kişiyi tek kurşunla cadde ortasında infaz ettikleri gerekçesiyle 20 tetikçi 2007 ’de ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.

Duruşma sanıkların işlediği korkunç nitelikteki cinayetlerin sayısal fazlalığını fakat 858 sayfalık gerekçeli kararında delillendirdi.

Bu karar terör örgütü Hizbullah ’ın kuruluşu, gelişimi, şeriat devleti ayarlamak için hurharca işlediği cinayetler, domuz bağları ve işkenceli sorgu seanslarının da anlatıldığı bir kaynak olarak duruşma kayıtlarına geçti.

Hak Bakanlığı da bu kararı terör örgütünün reel yüzünün anlatıldığı için bakanlık bünyesindeki bir matbaada bastırıp kitap haline getirdi.

 73 KİŞİYİ İNFAZ EDEN 20 TETİKÇİ SEÇİM ÖNCESİ ÖZGÜR KALDI

Tetikçiler Mustafa Demir, İskender Tutar, Ramazan Elaltuntaş, Veysi Ülsen, Seyfettin Kınay, Mehmet Zeki İnal, Abdulgafur Batmaz, Sedat Şeran, Zekeriya Ezer, Mehmet Duman, Mehmet Ali Eneze, Tamer Gezer, Kasım Erkan, Mecit Damar, Mustafa Sevim, Sıdık Kurt, Mahsum Nazlı, Güro Adem, Şahin Yapıcı ve Mehmet Selçuk ’un mahkumiyetleri Yargıtayca 2009 ’da onanınca hüküm kesinleşti.

Bu isimlerin hepsi 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde yargılamanın yenilenmesi gerekçesiyle terhis edildi.

73 suç oluşturan arasında Gerçek Dergisi Muhabiri Namık Tarancı, eğitim sendikası üyesi öğretmenler Recep Oyur, Ali Şahap Salık, kapatılan DEFALARCA ’in Mazıdağı İlçe yöneticisi Mehmet Sait Erten, Hizbullah Menzil kanadı lideri İhsan Yeşilırmak da bulunuyor.

 “VERECEĞİNİZ CEZALAR BİZİ BAĞLAMAZ MAHŞERDE BULUŞURUZ”

Duruşmada son sözleri sorulan tetikçiler mahkemeye rest çekmişlerdi. Tetikçi Mustafa Demir, “İnşallah mahşerde buluşuruz” demişti.

Veysi Ülsen, “Tahliyemi de beraatimi de istemiyorum. Son sözüm Müslüman olmakla iftihar ediyorum… Allah ’a iman ettiğim için vereceğiniz ceza beni bağlamaz.

Tahliye olsam sevinmem, ceza alsam üzülmem. Ben rahatım, siz de sıcacık olun” demişti…

Tetikçi Seyfettin Kınay da, “Bir savcı, ya da baskın öldürmek de zor değil. Zalimler için yaşasın cehennem”, Mehmet Ali Eneze ise, “Hizbullah üyesi olmakla onur ediyorum. Bu eylemler zulümden nedeniyle yapıldı. Bizim ceza yerine, mükafatlandırılmamız gerekirdi” demişti…

73 cinayete karşı 858 sayfalık gerekçeli karar..., başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum