evde masajmasaj istanbul

7 kişinin öldüğü olayda 2 kişi daha tutuklandı, Gündem Haberleri

Durum, 30 Temmuz günü saat 19.00 sıralarında, Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak'ta meydana geldi.

7 kişinin öldüğü olayda 2 kişi daha tutuklandı, Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 22:34

Durum, 30 Temmuz günü saat 19.00 sıralarında, Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Özşahin Sokak'ta meydana geldi. Yaşar Dedeoğulları'nın (65) evine, 2010 yılından beri 'kedi' meselesi sebebiyle husumetli olduğu tabi komşusu Lütfi Keleş'in, yakındaki diğer mahallede oturan kayınbiraderi Mehmet Altun (33) geldi. Bahçede aile fertleriyle bir vakit konuşan Altun, gerisinde poşetten çıkardığı tabancayla peş peşe ateş etti. Saldırıda Yaşar Dedeoğulları ile eşi İpek (62), çocukları Serap (36), Serpil (32), Sibel (30), Metin (45) ve Barıştırma Dedeoğulları (35) yaşamını yitirdi.

İhbar üzerine adrese fazla sayıda polis ve afiyet ekibi sevk edildi. Polisin yaptığı incelemede, Mehmet Altun'un yerde yatan yaralılara her yerde alev açtığını ve saldırının ardından aracından aldığı bidonla evin birkaç noktasını ateşe saptamak istediği tespit edildi. Durum hatıra ise emniyet kamerasına yansıdı.

SAKLANDIĞI MEZARLIKTA YAKALANDI

Altun kiraladığı arabulucu, şehir halkı merkezine 140 kilometre mesafede, memleketi olan Bozkır ilçesinin Toros Dağları'nın eteğindeki kırsal mahallesi Tepelice yakınına terk etti. Altun'un yakalanması için bölgede çalışmalar devam ederken, olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma dahilinde o dönem hamile olan eşi Zehra, annesi İsmihan ve babası İbrahim Altun ile ablası Ayşe Keleş'in de aralarında bulunduğu 10 kişi 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı. 4 kişi de adli kontrol kararıyla özgür bırakıldı.

Altun, 4 Ağustos'ta Özel Harekat ekiplerinin Üçpınar Mahallesi'nde arazi araması sırasında saklandığı mezarlıkta yakalandı. Gözaltına alınan Mehmet Altun'un ilk ifadesinde, Dedeoğulları'nın evine, mayıs ayındaki kavga sebebiyle tutuklanıp bağımsızlık bırakılan ablası Ayşe Keleş, esir olan eniştesi Lütfi Keleş ve diğerleri hakkındaki şikayetlerinden vazgeçmeleri ve uzlaşma sağlanması için gittiğini öne sürdü. Altun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yürütülen soruşturma zarfında mayısta çıkan kavga nedeniyle tutsak bulundukları cezaevinden terhis olması beklenen Lütfi Keleş ve Ali Keleş, 7 kişinin ölümüne ilişkin her tarafta tutuklandı.

HUSUMET 2010 YILINDA BAŞLADI

Savcılık, husumetin 2010 yılında Yaşar Dedeoğulları'na ait kedinin ast komşusu Lütfi Keleş'in ailesi kadar alınmasıyla başladığını saptadı. 29 Temmuz 2010'da Lütfi Keleş'in eşi Ayşe Keleş ve kayınvalidesi İsmihan Altun, evin yanında tarlada biber toplarken iddiaya göre, traktörle geçen Yaşar Dedeoğulları, el işaretiyle İsmihan Altun'u gösterip hakarette bulundu. İki aile birbirlerinden 'hakaret' suçundan davacı oldu. İki aile bireyleri aralarında 12 Mayıs'ta da kavga çıktı. Bu kavgada gözaltına alınan 16 kişiden arasında Ayşe Keleş ve eşi Lütfi Keleş'in de bulunduğu 6 kişi tutuklandı. Ayşe Keleş, bir süre sonra tahliye olurken, Lütfi Keleş ve Ali Keleş'in tutukluluk hali devam etti. 22 Mayıs'ta iki aile aralarında yeniden çıkan kavgayla ilgili de 20 davacı ve kararsız hakkındaki soruşturma devam ediyor.

KAYNAK: DHA Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum