7. kattan düşen Sedefnur'un sevgilisi polis memuru için istenen ceza belli oldu

7.

7. kattan düşen Sedefnur'un sevgilisi polis memuru için istenen ceza belli oldu
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 13:59
7. kattan düşen Sedefnur'un sevgilisi polis memuru için istenen ceza belli oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, 9 Ocak ’ta Körfez ilçesinde bir sitede meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son derslik öğrencisi Sedefnur Çağlar, polis memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Ata ile polis memuru O.Ç. ’nin evine misafirliğe gitti.

Burada iki polis memuru ve E.Ş. isimli kadınla alkol bölge Sedefnur Çağlar, sabahtan saatlerinde 7 ’nci kattaki dairenin balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’nde tedaviye alındı. Vücudunda kırıklar olan Sedefnur, yoğun bakımdaki tedavisinin arkasında servise alındı.

AÇIĞA ALINIP TUTUKLANDI

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Hakkında yönetimle ilgili soruşturma da başlatılıp açığa alınan polis memuru Ahmet Cet, ‘bile bile öldürmeye girişim ’ iddiasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi. Olayın yaşandığı evin sahibi polis memuru O.Ç. ise idari soruşturma sebebiyle açığa alınıp savcılıktaki ifadesinin ardındaki özgür bırakıldı.

Durum anında evde yer alan O.Ç. ’nin kız arkadaşı E.Ş. ise emniyetteki ifadesinin arkasında serbest bırakıldı. Durum derhal alkollü olan ve uyuşturucu kullandığı belirlenen, Sedefnur ’un aşağı düşmesinin arkasında ekipler gelene kadar aşağıda inmeyen Ahmet Soy, ifadesinde, Sedefnur Çağlar ile 2 sene önce tanıştıklarını, bu süreçte kız arkadaşının iki defa intihar girişiminde bulunduğunu, polis arkadaşlarının evinde içki alıp eğlendiklerini belirterek, kendisinin uyurken Sedefnur ’un cep telefonuna baktığını ve kendisini aldattığını anlayınca tepki gösterdiğini söyledi.

EVLİLİK KONUSUNDA TARTIŞMIŞLAR

Ahmet Soy, Sedefnur ’un “Nasıl böyle bir şey yaparsın?” diyerek göğsüne ve omuzlarına vurduğunu, kendisinin tepki vermediğini daha sonra çarçabuk balkona giderek aşağıda atladığını öne sürdü.

İfadeleri alınan arkadaşları ise Ahmet Soy ’nın Sedefnur ile evlenmek istediğini ve çoğu kez bunu dile getirdiğini, Sedefnur ’un ise Cet ’nın uyuşturucu kullanması sebebiyle evlenmek istemediğini söyledi. Keza, Ahmet Soy ’nın hiddet kontrolü sorunu yaşadığını, izdivaç konusunda da sık sık tartıştıklarını belirtti.

Takriben 1 ay boyunca Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’nde yoğun bakımda tedavisi devam eden Sedefnur, uyandırıldıktan daha sonra beyin ve sinir cerrahi servisindeki odaya alındı. Bir vakit burada tedavisi süren Sedefnur, ailesinin isteğiyle ambulansla memleketi Sivas ’a götürüldü. Sedefnur, Sivas Numune Hastanesi ’ndeki tedavisinin arkasında taburcu edildi. Vücudunda ağır hasar yer alan Sedefnur ’un tedavisine Sivas ’taki evinde devam edildi.

İFADESİ TUTANAĞA GEÇİRİLEMEDİ

Savcılık tarafından olayla ilgili hazırlanan dosyanın tamamlanması için tekrar tekrar Sedefnur ’un ifadesine başvuruldu. Fakat Sedefnur ’un somut ve psikolojik sağlık problemlerinin olması nedeniyle netice alınamadı. Son olarak Sedefnur ’un Sivas ’taki evine giden ve arasında psikolog ve savcının da bulunduğu bir heyet, Sedefnur ’un ifadesini almaya çalıştı ama bu denemeden de sonuç alınamadı. Sedefnur ’un sağlık problemleri nedeniyle ifadesi tutanağa geçirilemedi.

TESPİTLER TUTANAĞA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Bunun üstüne savcılık, tespitleri tutanağa bağladı. Ahmet Cet ’nın Sedefnur ’u balkondan itekleyerek aşağıya düşürdüğü şüphesiyle dava açmaya yetecek değin kanıt olduğuna kanaat getirilerek, ‘kasıtlı olarak öldürmeye girişim ’ suçundan 15 yıla değin hapis cezası istendi. (DHA)

7. kattan düşen Sedefnur'un sevgilisi polis memuru için istenen ceza belli oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 7. kattan düşen Sedefnur'un sevgilisi polis memuru için istenen ceza belli oldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum