60. TBMM Koşusu'nu "Sertberk" kazandı

60.

60. TBMM Koşusu'nu "Sertberk" kazandı
Editör: 15Haber
07 Mayıs 2022 - 23:31
60. TBMM Koşusu'nu "Sertberk" kazandı, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

TBMM adına Ankara 75. Sene Hipodromu'nda 1600 metre çim pistte gerçekleştirilen birincil G1 yarışına, 4 yaş ve üzeri 13 safkan Arap atı katıldı.

Sertberk tarihe geçti

Yarışı, Faik Sedat Dağyudan'ın sahibi olduğu, Mehmet Akyavuz'un jokeyliğindeki Sertberk, 1.43.95'lik derecesiyle birinci bitirdi. Sertberk bu derecesi bununla beraber, 1959'dan bu yandan düzenlenen koşunun en iyi derecesi olarak da tarihe geçti.

İkinciliği Saadettin Boyraz'ın jokeyliğinde "Sancar", üçüncülüğü ise Vedat Abiş'in idaresindeki "Karamustafa" kazandı.

60. TBMM Koşusu'nu birinci tüketen Sertberk, 24 Temmuz'da Niğbolu Koşusu ile 18 Eylül'de yapılacak Veliefendi Koşusu'nu da kazanması durumunda "Triple Crown" yapmış olacak ve sahibine 1 milyon 900 bin lira özel ikramiyeyi kazandıracak.

Yarıştan daha sonra gerçekleştirilen ödül töreninde birinci atın sahibi, antrenörü ve jokeyine kupalarıyla plaketlerini Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil ile TBMM İdare Amiri Erkan Haberal ibraz etti.

60. TBMM Koşusu'nu "Sertberk" kazandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum