6. Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası Kadıköy'de başladı

Rugby Ligi Derneği tarafından Kadıköy Belediyesi'nin destek ve ev sahipliğinde düzenlenen 6. Uluslararası İstanbul Plaj Rugby Ligi Turnuvası, 28 takımın katılımıyla Kalamış plajında başladı. Takımlar sahilde oynadıkları ragbi maçlarında kıyasıya mücadele etti.

6. Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası Kadıköy'de başladı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:38
6. Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası Kadıköy’de başladı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Rugby Ligi Derneği tarafından Kadıköy Belediyesi'nin destek ve ev sahipliğinde düzenlenen 6. Uluslararası İstanbul Plaj Rugby Ligi Turnuvası, 28 takımın katılımıyla Kalamış plajında başladı. Takımlar sahilde oynadıkları ragbi maçlarında kıyasıya mücadele etti.
Kadıköy Belediyesi'nin desteği ve misafirperverliği ile 6. Uluslararası İstanbul Plaj Rugby Ligi Turnuvası başladı. Kalamış Plajı'nda düzenlenen turnuvaya 6 ülkeden 28 takım katıldı. Türkiye ve yurtdışından 330'dan fazla ragbi ligi oyuncusunun katıldığı turnuvada takımlar 2 gün boyunca mücadele edecek. 22 erkek ve 6 bayan takımın oynadığı turnuvada kazanan takımlar “6 Uluslararası İstanbul Plaj Rugby Ligi 2022 Şampiyonu” unvanını kazanacak.2016 yılında gerçekleştirilen ilk turnuvaya 15 takım katıldı ve toplam 24 takım, 2021 turnuvasına 18 yerli, 6 yabancı katıldı.Turnuvaya bu yıl 11 yabancı ve 17 yerli olmak üzere toplam 28 takım katıldı.

Rugby Ligi Derneği Başkanı Gürol Yıldız, “İlk maçlarımız erkeklerle başlayacak. Şu anda İran ekibi hazırlanıyor. Maçlar 5 dakikalık devreler ile 10 dakika oynanacak. Harika bir şenlik havasında bugün 44 maç oynanacak. Yarınki final maçları için takımlar açıklanacak. İran, Lübnan, Hollanda, Sırbistan ve Bulgaristan'dan ekiplerimiz var. Böyle güzel bir etkinliğe Kadıköy ve İstanbulluları bekliyoruz.

Dragon Rugby oyuncusu Servet Yiğit, “Bizimle oynayacak olan ve şu anda burada olan tüm plaj ragbi takımlarına başarılar diliyorum. Kimilerinin eğlence kimilerinin rekabet olarak gördüğü bu alanda herkes kardeşlik ve dostluk çerçevesinde bir oyun oynayacaktır. Umarım kimse incinmez ve eğlenir ve oyunlarını oynarlar. Kazanmak isteyenler kazanır, kendini kanıtlamak isteyenler kendini ispatlar. 6 yıldır geliyorum ve bu sporda büyük adımlar atıyorlar” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz gün Kalamış sahilinde bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında, turnuva öncesi Kadıköy Belediyesi'nin desteği ve konaklamasıyla Rugby Ligi Derneği'nin düzenlediği turnuva hakkında bilgi verildi.

Detaylı bir şekilde, 6. Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası Kadıköy’de başladı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum