52 yaş büyük eşinden 32 milyon TL kaldı, tek kuruşuna dokunamıyor!

52 yaş büyük eşinden 32 milyon TL kaldı, tek kuruşuna dokunamıyor!, Gündem Haberleri.

52 yaş büyük eşinden 32 milyon TL kaldı, tek kuruşuna dokunamıyor!
Editör: 15Haber
19 Mayıs 2022 - 11:50
52 yaş büyük eşinden 32 milyon TL kaldı, tek kuruşuna dokunamıyor!, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Harun Erikçi, 2005 yılında 22 yaşındayken, kendisinden 52 yaş büyük, o tarihte 74 yaşında olan Hatice Nuran Temizel ile tanıştı. Erikçi, dokuz sene Hatice Nuran Temizel ’le birlikte yaşadı. Harun Erikçi 2014 yılında 31 yaşındayken, 83 yaşındaki Hatice Nuran Temizel ile evlendi.

Üç sene sonra, Hatice Nuran Temizel ’in kız kardeşi evliliğin iptali için dava açtı. Hatice Nuran Temizel benzer tarihlerde, 86 yaşında hayatını kaybetti. Temizel ’in takriben 4 milyon dolarlık mal varlığı kız kardeşi ile eşi Harun Erikçi ’ye kaldı. Ama açılan evliliğin iptali davası sebebiyle, Erikçi ’nin servet payına önlem konuldu.

“BİZ SEVEREK EVLENMEDİK, KENDİSİ TEKLİF ETTİ”

Harun Erikçi, Hatice Nuran Temizel ile tanıştığında, apartmanda çöp topladığını belirterek şunları söyledi:

– O apartmanda kendisine ait daireler vardı fakat, çöp topluyordu. Bazı ahali onu rahatsız ediyor, parasını alıyordu. yardım etmek istedim, böyle tanıştık. Hatice Nuran ’la 12 yıl birlikte yaşadık. Biz severek evlenmedik. Izdivaç teklifi ondan geldi. Mal varlığının kız kardeşinin evlatlık çocuklarına kalmasını istemediğini, ben kabul etmezsem diğer birini bulacağını söyledi.

– Evliliğimiz beş yıl sürdü, dördüncü yılında kız kardeşi evliliğin iptali için dava açtı. Eşimin ölümünden daha sonra mirasının yarısı kardeşine kaldı. Kardeşi rahmetli olduktan sonra, evlatlık çocukları bana kalan mirası da istedi. 45 yıldır görüşmüyorlardı. Açılan dava sebebiyle önlem kararı verildi, böylece mirasını alamadım.

“VASİSİ OLMASINA RAĞMEN MALLARINI SATMADIM”

Nikahtan önce akıl sağlığının yerinde olduğuna ilişkin doktor raporu aldıklarını bildiren Harun Erikçi, eşine üç sene önce demans teşhisi konulduğunu, devlete ait vasisi olmasına karşin mülk varlığını satmadığını vurguladı.

“YAŞ FARKININ MADDİ ÇIKAR DIŞINDA AÇIKLAMASI YOK”

Temizel ’in kız kardeşi kadar açılan ve çocukları kadar devam ettirilen ‘evliliğin iptali ’ davasının dilekçesinde, Harun Erikçi ile Hatice Nuran Temizel arasındaki 52 yaş farkı vurgulanarak, bu durumun ‘Hayatın olağan akışına aykırı olduğu ’ belirtildi.

Hatice Nuran Erikçi ’nin dava tarihinde yatalak ve bunama hastalığı sebebiyle de ayırt etme gücünden yoksun olduğu kaydedilen dilekçede “31 yaşındaki genç bir erkeğin 83 yaşında demans hastası ve ayırt etme gücünden mahrum bir kadınla evlenmesinin bedensel çıkarlar haricen diğer bir açıklaması yoktur” denildi. Evliliğin iptali davasının yanı sıra, Harun Erikçi hakkında, Hatice Nuran Temizel ’i öldürdüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu da öğrenildi.

52 yaş büyük eşinden 32 milyon TL kaldı, tek kuruşuna dokunamıyor!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum