evde masajmasaj istanbul

5 milyon 733 bin liralık vurgun yaparak İran'a kaçtı: Vurguncunun parayı aldığı anlar kamerada

Olay, 20 Eylül Pazartesi günü Fatih'te meydana geldi.

5 milyon 733 bin liralık vurgun yaparak İran'a kaçtı: Vurguncunun parayı aldığı anlar kamerada
Editör: 15Haber
06 Ekim 2021 - 12:18

Olay, 20 Eylül Pazartesi günü Fatih'te meydana geldi. İddiaya tarafından, 36 yaşındaki İranlı iş kadını Mahnoush J.M. 5 milyon 733 bin lirasını dolara döndürmek istedi. sonradan bir döviz bürosu olduğunu bahis eden ve İran uyruklulara danışmanlık yapan Farzad K. M.'nin yanına gitti. Farzad, dolar kurunun yüksek olmasını bahane ederek, 5 milyon 733 bin lirayı kur düştükten sonradan dolara çevirmesi gerektiğini söyledi. Bu durumu kabul eden Mahnoush paraları döviz bürosunda yer alan kasaya bıraktıktan sonradan Farzad.K.M. ile oradan ayrıldı.

Paraları alıp kaçtı

Olaydan bir gün daha sonra kesin olmayan Farzad K.M yanına bir arkadaşını alarak paraları kendisinin parasıymış gibi gösterip 173 bin dolar ve 60 bin lirayı nakit, geri kalan parayı ise Bİtcoin hesabına yatırılmasını istedi. Farzad K.M. olayı gerçekleştikten sonra İran'a kaçtı. İş kadını Mahnoush J.M., döviz kurunu öğrenmek için ofise gittiğinde Farzad K.M'nin bütün parasını alıp kaçtığını öğrendi. Şoke olan iş kadını durumu hemencecik polis ekiplerine bildirdi.

Ortağı tutuklandı

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Üçkâğıt Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Ekipler, Farzad K.M.'nin ortağı olduğu ileri sürülen Volkan K.'yı ve büro sahibi C.A ve E.K'yi gözaltına aldı. Emniyete getirilen şüphelilerden C.A ve E.K adli teftiş şartıyla serbest bırakılırken, Farzad K.M.'nin ortağı olan Volkan K. sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. öte taraftan şüpheli şahsın paraları alma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Hasan Zahid Ezim
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum