42 hektar orman ve maki yandı

42 hektar orman ve maki yandı, Gündem Haberleri.

42 hektar orman ve maki yandı
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 11:37
42 hektar orman ve maki yandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yangın, dün saat 16.45 sıralarında Karaburun ilçesi Bozköy civarında devriye görevi yürüten İnsansız Hava Aracı (İHA) göre saptandı. Bölgedeki İHA, yangına ait görüntüyü yangın idare noktasına aktardı.

Alan tespitinin gerisinde İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne alt ekipler, hemen bölgeye sevk edildi. Arazinin sarp ve kayalık olmasından nedeniyle yangını denetleme etmekte zorluk çeken mevcut ekiplere destek amaçlı 17 arozöz, 8 yer ekibi, 3 buldozer, 4 helikopter ve 3 uçak gönderildi.

Havanın kararmasıyla birlikte helikopterler ve uçaklar bölgeden ayrılırken, gece her tarafında yer ekiplerinin müdahaleler devam etti. Bugün ise havanın aydınlanması ile birlikte havadan müdahale kuvvetlerinin de katılmasıyla yaklaşık 15 saat daha sonra yangın kontrol altına alındı. Yangında 42 hektar orman ve makilik alanın hasar gördüğü öğrenildi.

42 hektar orman ve maki yandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 42 hektar orman ve maki yandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum