40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü

40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü, Konyaaltı Sahili ’nde bir otelde konaklayan Rus uyruklu Larisa Stadnikova (52), sabahtan 08.30 sıralarında sahile gelerek denize girdi.

40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 11:04
40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü,

Konyaaltı Sahili ’nde bir otelde konaklayan Rus uyruklu Larisa Stadnikova (52), sabahtan 08.30 sıralarında sahile gelerek denize girdi. Dalgaların sürüklediği Larisa, bir süre sonra gözlerden kayboldu.

Sahildeki vatandaşların su üzerinde uyuşuk bir kişiyi görmesi üzerine durum 112 Ivedi Çağrı Merkezine bildirildi. İhbarın arkasında bölgeye deniz polisi sevk edildi. Kısa sürede Rus kadının yanında gelen ekipler, onu bota alarak Kaleiçi Marina ’na hareket etti.

NABIZ ALINAMADI

Nabız alınamayan Rus kadına varış noktasına dek kalp masajına devamlı ekipler, limana geldiklerinde de bu işlemi bot içerisinde sürdürdü. Sağlık Durumu ekiplerinin gelmesiyle bottan kıyıya çıkartılan Larisa ’ya bir yanlamasına yürek masajı yapılırken, bir yana da yuttuğu su vakumla çekildi ve oksijen verildi.

Takriben 40 dakikalık yürek masajının arkasından yeniden hayata döndürülen Larisa Stadnikova, ambulansla Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Stadnikova ’nın hastanedeki tedavisinin sürdüğü belirtildi. (İHA)

 

40 dakikalık kalp masajıyla hayata döndürüldü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum