4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi DPÜ'de gerçekleşecek

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPU), 4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi'ne ev sahipliği yapacak.

4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi DPÜ'de gerçekleşecek
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:05
4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi DPÜ’de gerçekleşecek, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPU), 4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi'ne ev sahipliği yapacak.
Elazığ'da düzenlenen ve ev sahipliğinde Fırat Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi Afet ve Acil Durum Yönetimi Uygulaması ve Araştırma Merkezi Enst. Görmek. Ahmet Danış ve öğretim görevlisi. Görmek. Bülent Buldu tarafından temsil edilmektedir.
DPU AFAMER'den yapılan açıklamada, "AFAD tarafından 22 Aralık 2021 tarihinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, Ankara'daki 39 üniversiteden 42 afet ve acil durum araştırma, eğitim ve uygulama merkezi ile bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, merkezlerin ortak bir bilgi altyapısı ile yaptığı çalışmaların, hazırlanan yayınların, planlanan toplantıların, çalıştayların, seminerlerin ve benzeri bilgilerin paylaşılması amacıyla bir platform oluşturulmasına karar verildi. AFAD Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde 37 araştırma, eğitim ve geliştirme merkezi müdürü ile değerlendirme toplantısı yapıldı, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve AFAD Başkanı Yunus Sezer başkanlığında 35 üniversitenin afet ve acil durumlarına ilişkin uygulama Toplantıda görüşler alındı. AYMEP ile ilgili yetkililerin alındığı ve projelerin ortaklaşa yürütülecek çalışmalara danışıldı. Bu toplantıda Türkiye'nin en büyük akademik platformu olarak AYMEP kurulmuş ve bir sonraki toplantının AFAD koordinasyonunda Fırat Üniversitesi yerleşkesinde yapılmasına karar verilmiştir. 28-29 Temmuz 2022 tarihlerinde Fırat Üniversitesi'nde gerçekleştirilen AYMEP toplantısında 5 çalışma teması belirlenmiş, alt komiteler oluşturulmuş ve aşağıdaki kararlar alınmıştır. 4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi'nin ev sahipliğini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi yapacak, 4. AFAD başkanlığının aday üniversiteler arasında yapılacak AYMEP toplantısında belirlenerek Eylül ayında yapılacak toplantının, gündem maddelerinin AFAD tarafından belirlenmesine karar verildi. 4. AYMEP toplantısı aşağıdaki gibi olacaktır. Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin AFAD İl Başkanlığı işbirliğinde yürüttüğü Avrupa Birliği projeleri hakkında Dr. Öğretim Üyesi Prof. . Fethullah ARIK'ın sunumu, çalışma alt kurullarının AYMEP toplantısına kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili sunumları, afet eğitimi, afet terimleri sözlüğü, öğrenci toplulukları afet ve acil durum, arama kurtarma ve enkaz atık mevzuatı ile ilgili çalışma temalarının tartışılması ve uygun olduğu durumlarda alt bölümler Komitelerin oluşturulması, yeni çalışma konuları için tekliflerin alınması ve uygun konularda alt komitelerin belirlenmesi, AFAD ihtiyaçlarının belirlenmesi.
4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi DPÜ’de gerçekleşecek
4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi DPÜ’de gerçekleşecek
4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi DPÜ’de gerçekleşecek

Detaylı bir şekilde, 4. Uluslararası Afet Yönetimi Kongresi DPÜ’de gerçekleşecek başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum