38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor

Develi Belediyesi'nin en önemli kültür ve sanat etkinliği olan ve bu yıl altı gün boyunca dolu dolu hazırlanan 38. Aşık Seyrani Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 5. gününde de tüm coşkusu ile devam ediyor.

38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 15:56
38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Develi Belediyesi'nin en önemli kültür ve sanat etkinliği olan ve bu yıl maksimum altı gün olarak hazırlanan 38. Aşık Seyrani Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, 5. gününde de tüm coşkusu ile devam ediyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Niyazi Kocadağ, siyasi parti başkanları ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, başkanlar ve meclis üyelerinin katıldığı beşinci günün programına, üyesi sivil toplum kuruluşları, Anadolu gençlerinin muhteşem folklor gösterileriyle başladı. ve aslen Kayserili olan spor derneğinin halk oyunları ekibi. Türkiye'nin farklı yörelerinden halk oyunları gösterilerini büyük bir beğeniyle izleyen program, Özbek sanatçı Regina Bayramova'nın performansıyla devam etti. Develi'nin genç şairi Yusuf Alper Güllü'nün ustaca yorumuyla söylenen birbirinden güzel kahraman türkülerine Develililer eşlik etti. Aşık Seyrani anısına bu yıl 38'incisi düzenlenen festivalde hemşehrilerine türkü söylemekten büyük onur duyduğunu söyleyen Ozan Yusuf Alper Güllü, büyük bir coşkuyla hazırlanan şenlik için Cabbar başkanına teşekkürlerini iletti. çaba ve özveri. Pek çok platform ve etkinlikte bir araya geldiğini ve Develi Belediyesi'nin bu güzel sanatlar yolunda kendisine her zaman destek olacağını belirten Cabbar Belediye Başkanı, festival anısına katılım belgesi, halı ve Türk bayrağı takdim etti. Ozan Yusuf Alper Güllü'nün konserinin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin uyum topluluğu tüm özgünlüğü ile sahne aldı. Şanlıurfa yöresinden birçok eseri ustalıkla seslendiren ekip, birbirinden güzel danslarla Develilileri coşturdu.
Şanlıurfa kültürünü ve müziğini tanıttığını ve festivale renk kattığını söyleyen Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, daveti kabul ettiği için teşekkürlerini ileterek Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne katılım belgesi, halı ve Türk bayrağı takdim etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Festival anısına ekip adına Şef Niyazi Kocadağ. 38. Aşık Seyrani Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'nin beşinci gün programının büyük bir coşkuyla sona erdiğini belirten Cabbar, “Coşkuyla başlayan ve coşkuyla devam eden festivalimizin son günü olan yarın, şenliklerle sona erecek. hemşehrilerimizin coşkusu ve büyük etkinlik ve konserlerle. Festivalimizin son gününe tüm yurttaşlarımı bekliyorum. Ayrıca festivalimizin düzenlenmesinde büyük katkısı olan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na kendi adıma ve tüm hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum.
38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor
38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor
38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor

Detaylı bir şekilde, 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür Ve Sanat Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum