33 aydın İstanbul 'da da anıldı

33 aydın İstanbul ’da da anıldı, Gündem Haberleri.

33 aydın İstanbul 'da da anıldı
Editör: 15Haber
02 Temmuz 2022 - 17:26
33 aydın İstanbul ’da da anıldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2 Temmuz 1993 ’te Sivas ’taki Madımak Otel ’de yaşanan katliamda yaşamını yitiren 33 aydından biri olan yazar, eleştirmen, şair ve tercüman Asım Bezirci ’nin Zincirlikuyu Mezarlığı ’ndaki kabrini ziyaret etti.

İmamoğlu ’na  CHP milletvekili Turan Aydoğan, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat eşlik etti.

“MİLLETİMİZ BÖYLE BİR ACI HİÇBİR SÜRE YAŞAMASIN”

Bezirci ’nin kabri başında dua eden İmamoğlu, şunları söyledi:

“Asım Bezirci ’nin mezarını ziyaret ederken, sahiden katledilen 33 hoş insanın, iyi insanımızın, vatandaşımızın, canlarımızın huzurundaymış hissiyle buradayız. Ne eyvah ki tarihimizde, hepimizi çok derin üzen ve acısı hiçbir zaman dinmeyecek olan, ama bununla beraber geleceğe doğru bakışımızda da en büyük duanın, ‘Milletimiz ve vatanımız böyle bir acıyı, böyle bir anı hiçbir zaman yaşamasın ’ temennisiyle, duasıyla hareket etmemiz gerekir.

Bu nesil katliamlara ve davranışlara vesile olan anlayışların zeminini yaratıcı manzara açılarının ve kanımca eylemin içinde olan insanların varlığından, aslında bu milleti ve bu vatanı Allah korusun. Üzüntülüyüz kesinlikle. dost Rıfat Ilgaz ’la emrindeki yana yatıyorlar. Rıfat Ilgaz ’ı yazan ve onunla mükemmel arkadaş olan birisiydi Asım Bezirci. Allah rahmet etsin. Mekanı cennet olsun.”

33 aydın İstanbul ’da da anıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 33 aydın İstanbul ’da da anıldı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum