3 yaşındaki Ayşenur öldü; tekme attığını itiraf eden dayı ve anne tutuklandı

3 yaşındaki Ayşenur öldü; tekme attığını itiraf eden dayı ve anne tutuklandı, Burdur ’da meydana gelen olayda 3 yaşındaki Ayşenur K., kendisini sabah uyandırmak isteyen annesine herhangi bir tepki vermedi.

3 yaşındaki Ayşenur öldü; tekme attığını itiraf eden dayı ve anne tutuklandı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 08:58
3 yaşındaki Ayşenur öldü; tekme attığını itiraf eden dayı ve anne tutuklandı,

Burdur ’da meydana gelen olayda 3 yaşındaki Ayşenur K., kendisini sabah uyandırmak isteyen annesine herhangi bir tepki vermedi. Bunun üstüne anne Alın Yazısı K. ’nın ihbarıyla adrese sevk edilen sağlık ekipleri ufak Ayşenur ’un yaşamını yitirdiğini belirledi.

Durumun güvenilmez bulunması üstüne anne Felek K., ve dayı Hızır Tunç Ç, gözaltına alındı. Dayı Hızır Tunç Ç, emniyetteki ifadesinde, Ayşenur ’un gece ses çıkartarak gürültü yaptığını ve bu nedenle tekme attığını itiraf etti. Emniyetteki işlemlerinin arkasından anne Alın Yazısı K., ve dayı Hızır Tunç Ç., kararsız, anneanne Yüksel K., ise tanık sıfatıyla adliyeye sevk edildi.

Anne Alın Yazısı K.

DNA ÖRNEĞİ İSTENDİ

Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılan anne Felek K., ve Ayşenur ’u dövdüğünü itiraf eden dayı Hızır Tunç Ç., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Felek K., ve Ayşenur ’un babası olduğunu bildiren ve bir süre Alın Yazısı K., ile dini nikahlı evli kalan Erdi Karadeniz ’den DNA örneği istendi.

Dayı Hızır Tunç Ç.

Olayda garip bir gelişme yaşandı; anneannenin ikinci eşi olan Erdoğan Kazık ’tan da DNA örneği istendi. Nüfus kayıtlarına tarafından ufak Ayşenur ’un babası, anneannesinin ikinci eşi olan Erdoğan Kazık olduğu öğrenildi.

TORUNLARA ŞİDDET İDDİASI

Adliye önünde gazetecilere yorumlama yapan babaanne Felek Tuğla ise torunlarına anneleri tarafından zor uygulandığını iddia etti. Felek Tuğla, “Felek ’in annesi ve Felek ’in kocası bizi telefonla rahatsız etti. ‘Erdi ’yi öldüreceğiz. Oğlunu, kızını öldüreceğiz ’ dediler, nitekim de bunu yaptılar. Benim oğlum katil mi olsun, onu mu istiyorlar. Ölüsünü vermiyorlar madem oğlanı versinler” dedi.

Alın Yazısı Tuğla

Alın Yazısı K. ’nın çocuklara zor uyguladığını bahis eden Tuğla, “Ayağından bağlıyordu. Çocukları banyoya kilitlediler, bodruma kilitlediler. Üvey babası bir ay önce aradı. Oğlanı ve kızı kapatmışlar aç açına. Komşuları bize telefon açtı. Ses kayıtları, görüntüleri tümü var” diye konuştu.

Kader K. ’nın 4 yaşındaki oğlu T.K. olaydan sonradan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kadar koruma altına alındı. T.K., Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arabulucu ile götürülürken babaanne Kader Tuğla aracın önünü keserek torununu görmek istedi.

“ÇOCUĞUMUZUN YUVAYA GİTMESİNİ İSTEMİYORUZ”

Torununun kendilerine verilmesini isteyen Felek Tuğla, “Biz çocuğumuzun yuvaya gitmesini istemiyoruz. Onunla hiç olmazsa eğlenelim. Benim istediğim oğlumun eli kana bulanmasın. Oğlumuzu versinler. Ben başka bir şey istemiyorum. Oğlumun tutunacağı bir dalı oğlu var, onunla avunsun. Kızının cenazesini göremiyor, ben onu istiyorum. Allah rızası için torunumu versinler” ifadelerini kullandı. (İHA-DHA)

3 yaşındaki Ayşenur öldü; tekme attığını itiraf eden dayı ve anne tutuklandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum