3'ncü ittifak kurulacak mı? DEVA lideri Babacan tartışmalara son noktayı koydu: Hiçbir ittifakın içinde değiliz

3'ncü ittifak kurulacak mı? DEVA lideri Babacan tartışmalara son noktayı koydu: Hiçbir ittifakın içinde değiliz, Siyaset gündeminin maksimum tartışılan konularından biri, Cumhur ve Insanlar İttifakı'nın haricen bir ittifak kurulup kurulmayacağı.

3'ncü ittifak kurulacak mı? DEVA lideri Babacan tartışmalara son noktayı koydu: Hiçbir ittifakın içinde değiliz
Editör: 15Haber
21 Kasım 2021 - 01:53
3'ncü ittifak kurulacak mı? DEVA lideri Babacan tartışmalara son noktayı koydu: Hiçbir ittifakın içinde değiliz,

Siyaset gündeminin maksimum tartışılan konularından biri, Cumhur ve Insanlar İttifakı'nın haricen bir ittifak kurulup kurulmayacağı. Önceki gün sol partilerin yeni bir ittifak içinde olduğu iddia edilirken, DEVA lideri Babacan ise kendilerinin 3'ncü bir ittifak çalışmasında olmadıklarını dile getirdi.

3'NCÜ İTTİFAK SORUSUNU CEVAPLADI

Deva Partisi Genel Başkanı Babacan, partisinin İl Başkanlığı Kongresi'ne yeralma üzere Sivas'a geldi. Kentte otelde sabahtan kahvaltısında basın mensupları ile buluşan Ali Babacan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bullundu. Babacan, parti olarak keza teşkilatlanma hem de yapacakları çalışmaların hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladıklarını söyledi.

3'ncü ittifak kurulacak mı? DEVA lideri Babacan tartışmalara son noktayı koydu: Hiçbir ittifakın içinde değiliz

"ŞU LAHZA İTTİFAK ÇALIŞMAMIZ YOK"

Babacan, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi ile birlikte 3'lü ittifak kurulup kurulmayacağı sorusu üstüne ise şöyle konuştu

"İttifak veya koalisyon derhal bunların hiçbirisi bizim gündemimizde yok. Biz hiçbir ittifakın içinde değiliz. Bizim şu an hiçbir ittifakta olma gibi bir durumumuz yok lakin tercih günü yaklaşırken bütün alternatiflere bakacağız. Yani tek başımıza mı gireriz, ittifak içinde mi oluruz ya da cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kendi adayımızla mı çıkarız veya diğer partilerle karşılıklı bir aday üstünde mi mutabık kalırız; bunlarla ilgili hiçbir kararımız yok.

"PARTİ İÇİNDE DAHİ GÖRÜŞMÜYORUZ"

Bunları kendi partimizin içinde zeka görüşmüyoruz. Kendi içimizde dahi 'Şöyle mi yapsak, namzet kim olsun' falan türü şeyler hiç konuşmuyoruz. Fazla erken olduğunu düşünüyoruz. Bu değin erken bir şekilde bu konuların gündeme gelmesinin de Türkiye için iyi olmadığını düşünüyoruz."

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

3'ncü ittifak kurulacak mı? DEVA lideri Babacan tartışmalara son noktayı koydu: Hiçbir ittifakın içinde değiliz, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum