3 milyon lira harcadılar Cumhur 'u, çatlattılar

3 milyon lira harcadılar Cumhur ’u, çatlattılar, Gündem Haberleri.

3 milyon lira harcadılar Cumhur 'u, çatlattılar
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 09:00
3 milyon lira harcadılar Cumhur ’u, çatlattılar, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

AKP ’li Konya Büyükşehir Belediyesi 23 Mayıs 2022 ’de ihaleye çıkarak Ankara ’da Konya Günleri Organizasyonu düzenleyeceğini duyurdu. 09-12 Haziran 2022 tarihleri aralarında Başkent Halk Bahçesi ’nde gerçekleştirilen Konya Günleri ’nin maliyeti belirlenmiş oldu. Cumhur İttifakı ’nda AKP ve BBP arasında çatlağa neden olan organizasyon için AKP ’li belediyenin 3 milyon 125 bin lira harcadığı ortaya çıktı.

BU FOTOĞRAF BARDAĞI TAŞIRDI: AKP ’li başkan Uğur İbrahim Altay, açılışın fotoğraflarını paylaşırken BBP lideri Destici ’nin adını anmamıştı. BBP ’liler buna tepki göstermişti.

‘TERBİYESİZLİK YAPMAYIN ’

Organizasyon dahilinde 400 katılımcının uçak, tren, otobüs gibi ulaşım bedelleri ile 5 günlük otel ve yemek masrafları da karşılandı. Festivalde dağıtılmak üzere 60 bin karakter şerbet, 30 bin kişilik hoşmerim helvası, 2 bin 500 bardak, bin tabak ve 6 bin puzzle da alındı. AKP ’li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bakanlar Murat Kurum ve Fahrettin Koca, Konya Valisi Vahdettin Özkan ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Ressam ’nın da katıldığı açılışın fotoğraflarını paylaşırken BBP lideri Mustafa Destici ’nin adını anmamıştı.

BBP MKYK üyesi Kazım Birtane de “Şark kurnazlığı yaparak kendince genel başkanımızı görmezden geldi. Kibrinden gözünün önünü göremiyor. Sizin yağma ve talan düzeninizi unuttuk sanmayın. Terbiyesizlik yapmayın. Destici Bey ’in ağzından çıkacak tek bir cümle ile 2023 seçimlerini kaybedersiniz” diyerek Altay ’a tepki göstermişti.

3 milyon lira harcadılar Cumhur ’u, çatlattılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 3 milyon lira harcadılar Cumhur ’u, çatlattılar haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum