evde masajmasaj istanbul

28 ilde eş zamanlı 'Çekirge operasyonu', Gündem Haberleri

28 ilde eş zamanlı 'Çekirge operasyonu', Basit yoldan hileli gelir elde ederek, vatandaşların alın terini sömürüp, kazanç sağlayanlara yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş (KOM) Daire Başkanlığı ekipleri harekete geçti. KOM Daire Başkan.

28 ilde eş zamanlı 'Çekirge operasyonu', Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
12 Ekim 2021 - 09:23
28 ilde eş zamanlı 'Çekirge operasyonu',

Basit yoldan hileli gelir elde ederek, vatandaşların alın terini sömürüp, kazanç sağlayanlara yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş (KOM) Daire Başkanlığı ekipleri harekete geçti.
KOM Daire Başkanlığı koordinesinde ve İl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda 9 ay süren araştırmalar neticesinde;

SGK Kurumunu zarara uğratır şekilde engelli raporu, usulsüz reçete, sahte PCR testi ve kaçak sigorta pirimi düzenleyenlere, kendisini millet görevlisi olarak tanıtarak telefon dolandırıcılığı, yüksek kar vaadi-saadet zinciri, dini duyguları istismar ederek falcılık ve medyumluk yapanlara, hazine arazilerinin, gayrimenkullerin satışlarında usulsüzlük yaparak ve avantajlı esnaf kredisi sağlanacağını vadedenlere, naylon fatura, illegal belge, kanunsuz mazot alım satımı ve ihalede usulsüzlük yapanlar ile iş bulgu vaadi ve sınavlara başkasını sokma-JOKER, YARDIMCI OYUNCU kişi yöntemiyle kaliteli üçkâğıt suçunu örgütlü olarak işledikleri saptama edilenlere karşın operasyon düzenlendi.

Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydınlatılmış, Batman, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Kırıkkale, Kütahya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Rize, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak edinmek üzere toplam 28 ilde yüzlerce vatandaşı mağdur eden ve devleti milyonlarca TL zarara uğratan 20 örgütlü yapı ve 386 maksat şahsa karşın 12.10.2021 tarihinde 'ÇEKİRGE' kod adlı eş zamanlı planlı işlem gerçekleştirildi.

Operasyonda değişken şahıslardan 235'i hakkında gözaltına gücenme kararı mevcut olup, 151 birey ise ifadelerine başvurulmak üzere Emniyete ziyafet edilecek.

28 ilde eş zamanlı 'Çekirge operasyonu', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum