25 bin kişinin dolandırıldığı olayda 4 tutuklama

Balıkesir'de saadet zinciri mantığıyla çalışan ve 25 bin kişinin dolandırıldığı Turgo Shared adlı dolandırıcılık davasına ilişkin soruşturmada 109 kişi sorgulanırken, tutuklanan 26 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

25 bin kişinin dolandırıldığı olayda 4 tutuklama
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 20:38
25 bin kişinin dolandırıldığı olayda 4 tutuklama, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Balıkesir'de piramit mantığıyla çalışan ve 25 bin kişinin dolandırıldığı Turgo Shared adlı dolandırıcılık davasına ilişkin soruşturmada 109 kişi sorgulanırken, tutuklanan 26 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Turgo Shared adlı dolandırıcılık davasıyla ilgili yürüttüğü soruşturmada, Balıkesir'de 17, Ankara'da 5, Samsun'da 2, Kayseri'de 1 ve Zonguldak'ta 1 olmak üzere toplam 26 zanlı tutuklanarak gözaltına alındı. Balıkesir KOM şubesinin yönetim ekipleri.
39 adet bisiklet, 2 adet elektrikli bisiklet, 14 bin TL, 10 adet dizüstü bilgisayar, 3 adet bilgisayar kasası, 3 adet sabit disk, 10 adet USB anahtar, 28 adet cep telefonu, 2 adet not defteri, büro malzemeleri (masa, sandalye vb.) ele geçirilmiştir. 109 kişinin ifadesi alınırken, dolandırıcılık olayıyla ilgili olarak e-posta, CİMER ve telefon yoluyla KOM şube yönetimine ulaşanlar, daha yakından Emniyet Birimi'ne yönlendirildi. Gözaltına alınan 26 zanlıdan 10'u ifadelerinin ardından KOM Müdürlüğü tarafından serbest bırakılırken, 12 zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltına alınan 4 zanlı cezaevine teslim edildi.

Ponzi şemasıyla aldattılar
Balıkesir Valiliği'nden yapılan açıklamada, insanları kolayca/çalışmadan para kazanmaya teşvik eden yöntemlerden biri olarak bilinen www.turgoshared.com uzantılı internet sitesinde bisiklet, scooter, e-bisiklet gibi ürünlerin satışını yaptığı, elektrik motorları ve arabalar ve bu üye kullanıcılar bunları alıp satabilir. Kiralayarak günlük sabit gelir elde edebilecekleri bir sistem kurulur, üyelerin seviyesi ve kazanmaları gereken para, satın alınan ürünler için ödedikleri fiyata göre belirlenir, buna göre üye olmak isteyenler bisikletler için 175 dolar, scooterlar için 308 dolar, e-bisikletler için 500 dolar, e-motorlar. 200 bin dolar ücret ve araba için 4 bin dolar ücret ödendikten sonra üyelik sürecinin başladığı "Ponzi şeması" oluşumunda, sisteme üye olmak için ödenen ücretler tether/usdt adı verilen kripto para birimine dönüştürülür. (dolar) dijital para borsalarında ve Turgo Shared adlı uygulamada açtıkları hesaba gönderildi. Üretim varmış gibi davranarak sisteme yatırımcı eklemeyi amaçlayan, ilk yatırımcıya ödemenin sisteme sonradan girenlerin parası ile yapıldığı, üye olan kullanıcıların referans ile üye olduğu bir dolandırıcılık şeklidir. , ekledikleri üye sayısına göre gelirleri artar, sistem bir piramit şeklinde büyümeye devam eder, Balıkesir Başsavcılığı'nda şüpheli şahısların nitelikli dolandırıcılık yaptıkları düşünülen şahısların rüşvet almasına neden olabilecek şekilde finansal sonuçlar. İl merkezinde iş yeri açarak vatandaşlarımızın güvenini kazanmaya ve ikna etmeye çalıştıklarını belirten sisteme giriş yapan kullanıcılara ilimizin merkezinde iş yeri açarak ikna etmeye çalışan kullanıcılara sanal pazarlama yaparak zarar . ürün ve yatırımla para kazanma Açıklama koordinasyonunda 07.29.2022 tarihinde teknik destek takibi ile proje çalışması başlatıldı.
25 bin kişinin dolandırıldığı olayda 4 tutuklama
25 bin kişinin dolandırıldığı olayda 4 tutuklama
25 bin kişinin dolandırıldığı olayda 4 tutuklama
25 bin kişinin dolandırıldığı olayda 4 tutuklama

Detaylı bir şekilde, 25 bin kişinin dolandırıldığı olayda 4 tutuklama başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum