"21 Mayıs mitingi Adalet Yürüyüşü'nün devamı olacak"

"21 Mayıs mitingi Adalet Yürüyüşü'nün devamı olacak", Gündem Haberleri.

"21 Mayıs mitingi Adalet Yürüyüşü'nün devamı olacak"
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 09:46
"21 Mayıs mitingi Adalet Yürüyüşü'nün devamı olacak", Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yargıtay ’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki cezaları onaması hakkında yorumlama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Mahkemenin değil, siyasi iradenin kararı. Bu irade de bir avuç insan. Bu hukuksuz kararlardan da tek korunan grup. Cümbür Cemaat bu hukuksuzluğun tehdidi altında” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu şunları söyledi:

*Siyasi bir karar olduğunu görüyoruz. Hatta milletimizin vicdanı da bunu görüyor.

“HERKES BU HUKUKSUZLUĞUN TEHDİDİ ALTINDA”

*Mahkemenin değil, siyasi iradenin kararı. Bu irade de bir avuç insan. Bu hukuksuz kararlardan da tek korunan grup. Herkes bu hukuksuzluğun tehdidi aşağı.

*Hedeflerinde CHP ’nin olduğunun da farkındayız. Demokrasinin neferleri olduğumuzun da farkındalar.

*Biz milletimizin geleceği için çalışıyoruz. Sayın Kaftancıoğlu bu mücadelenin en amblem neferlerinden birisidir.

*İstanbul ’a dair bu ilgileri devam edecek, bunu da biliyoruz. En üstteki seviyede kararlılıkla mücadele edeceğimizi duyuralım. Dünden daha kararlıyız. Genel Başkanımız burada MYK topaltımızı yapıyoruz.

*21 Mayıs ’ta İstanbul ’da düşünülen bu mitingin, Genel Başkanımızın Ankara ’dan İstanbul ’a yaptığı yürüyüşün devamı olduğunu da açıkça belirtmek isterim. CHP mitingi ötesinde bir buluşmadır.

SİYASİ YASAKLANMIŞ AÇIKLAMASI

*Umarım, hepimizin beklentisi hukuka yerinde, mahkemelerin karar verdiği bir işlem. Yargı bir nefestir. 85 milyon insana gereklidir.

"21 Mayıs mitingi Adalet Yürüyüşü'nün devamı olacak", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum