"2024 altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum"

"2024 altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum", Spor Haberleri.

"2024 altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum"
Editör: 15Haber
23 Mayıs 2022 - 19:42
"2024 altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum", Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Uluslararası Boks Birliği (IBA) göre İstanbul ’da düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 66 kiloda ringe çıkan ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, rakiplerini yenerek dünya şampiyonu oldu.

Kariyerinde 2 ’nci kere dünya şampiyonluğuna ulaşan olimpiyat şampiyonu Sürmeneli, memleketi Trabzon ’da coşkuyla karşılandı. Saat 15.45 ’te havayoluyla kente gelen kazanan sporcuyu, havaalanı çıkışında Trabzon Gençlik ve Spor Müdürü Ozan Çetiner ile Sürmeneli ’nin ailesi ve sporcu arkadaşları mehteran ekibinin gösterisi eşliğinde karşıladı.

"ŞAMPİYON KULÜBE ŞAMPİYON SPORCU YAKIŞIRDI"

8 aydır şampiyonaya hazırlandığını dile getiren Sürmeneli, "Güzel maçlar yaptık ve hoş sonuç elde ettik. Şampiyonanın ülkemize yapılması bambaşka bir gurur. Seyircinin desteğini üzerimde hissettim. Turnuvada 500 boksör aralarında en iyisini seçildim. Bunun da bambaşka bir gururu var üzerimde. Kazanan bir kulübe kazanan bir sporcu yakışırdı" dedi.

"YENİ BİR BUSENAZ İZLETMEYE ÇALIŞIYORUM"

"Ringe şampiyon gibi çıktık, kazanan gibi de inmemiz lazımdı" diyen Busenaz Sürmeneli, "Dünya şampiyonası finaline gelen sporcu natürel ama fena sporcu değildir ama bizden klasman olarak daha aşağı seviyede bir sporcuydu. Elimden geleni yaptım, yüzde yüz bile oynamadım. Hatta bir an Cahit hocaya baktım, bana ‘yüklen ’ dedi. Daha yapabileceğimiz fazla şey var. Yeni sıkletler, yeni heyecan, yeni umutlar var. Yatıp kalkıp olimpiyat için savaşıyoruz. Kilomun düşmesi ve yeni kilomda yapılan müsabakalar benim için iyi oldu. Yeni bir Busenaz ’ı izletmeye çalışıyorum. Şovumu da orada yaptım. Trabzonspor ’un şampiyonluğuyla beraber bu da güzel olmuştur” diye konuştu.

"DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ BİZİZ"

Sıkletinde değişiklik yapıldığı için kilo verdiğini ve kilo verirken zorlandığını anlatan Sürmeneli, “İlk sıklette 69 kiloydum. Daha Sonra olimpik sıkleti 66 yaptılar. O yüzden kilo düştüm. 66 kiloyu en son 5 ’inci sınıfta görmüştüm, bundan başka derhal gördüm. Aç kaldığım geceler oldu, mükemmel beslendiğim günler oldu. Yalnızca Türk halkı yok bizi dünya boksu izliyor. Burada da iyi performans sergilediğime kadar 2024 yılının olimpiyat altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum. Dünyanın şu lahza en büyüğü biziz. 2024 ’e kadar da bunu sürdürmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"RİNGDEN ŞAMPİYON OLARAK İNECEĞİM"

TEKRAR TEKRAR hayallerinin peşinden koştuğunu söyleyen şampiyon boksör, "Buradan ayrılırken 'inşallah bu kapıdan dünya şampiyonu olarak çıkarım' demiştim. 2 aydır Trabzon'da yoktum ve memleketime dünya şampiyonu ve en iyi boksör seçilmenin gururuyla döndüm. Hırçınlığımı ringde gösterebildiğim sürece ringden şampiyon olarak ineceğimi düşünüyorum" dedi.

CAHİT SÜME: TÜM DÜNYA BUSENAZ ’I MUHAMMED ALİ OLARAK KABUL ETMELİ

Şampiyon boksörün antrenörü Cahit Süme de, Busenaz'ı dünyaca meşhur boksör Muhammed Ali Clay'e benzeterek, "Buse bu dönemde kilodan çok düştü, zorlandı biraz ama çok büyük fedakarlıklar gösterdi. Ola Ki de madalyadan daha büyük bir çabaydı. Kilo düşerken çok büyük gerginlik yaşıyor, psikolojik savaşlar veriyorsun. Biz dünya şampiyonluğumuzu gözetmek için çaba verdik. Profesyonel dünyadan Amerika'dan, İngiltere'den, Almanya'dan koskocoman teklifler geliyor. şimdi onları da düşünme aşamasındayız. Ülkemize bitmiş dünya şampiyonluğunu, Trabzon'a yeniden dünya şampiyonluğu getirmek gurur verici şeyler. Buse'yi bütün dünya kadınlarda Muhammed Ali olarak kabul etmeli. İnşallah çok daha büyük başarıları ülkemize getireceğiz" ifadelerini kullandı.

"2024 altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. "2024 altın madalyasına kapıdan bakıyor gibi hissediyorum" haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum