2016 yılında Afrin'de yaşanan katliamın 3 faili yakalandı

2016 yılında Afrin'de yaşanan katliamın 3 faili yakalandı, Gündem Haberleri.

2016 yılında Afrin'de yaşanan katliamın 3 faili yakalandı
Editör: 15Haber
30 Haziran 2022 - 13:03
2016 yılında Afrin'de yaşanan katliamın 3 faili yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bakanlıktan yapılan yazılmış açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“27 Nisan 2016 tarihinde Suriye Ayn Dakka ve Beluniye bölgelerinde ÖSO mensuplarına karşın yapılan katliamın faillerinden 3 ’ü, Suriye/Afrin ’de Güvenlik İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Suriye/Afrin Görev Gücü göre yapılan çalışmalarla yakalandı.

2016 yılında yaşanan olayda Ayn Daknada 76, Beluniyede 14 ÖSO mensubu PKK/KCK terör örgütünün Suriye kolu PYD/YPG mensupları kadar katledilmişti. Örgüt mensupları, ÖSO mensuplarının naaşlarını bir araya toplayarak kurşuna dizmiş, sonradan naaşları, bir TIR dorsesinde Afrin merkez ilk olarak edinmek üzere farklı alanlara yönlendirilmiş yerlerde konvoy halinde teşhir edilmişti.

Yaşanan katliam o dönem bölgede büyük bir infial uyandırmış, ırk ve ÖSO gruplarında derin bir endişe ve öfke yaratmıştı. Yakalanan şahısların katliama katıldıklarını itiraf ettikleri belirlendi. Kişilerin sorgu işlemleri devam ediyor.”  (DHA)

2016 yılında Afrin'de yaşanan katliamın 3 faili yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 2016 yılında Afrin'de yaşanan katliamın 3 faili yakalandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum