2 kamera kaydı ve delillerin bir kısmı yok! Veterinere cinsel saldırıda 3 polise dava

2 kamera kaydı ve delillerin bir kısmı yok! Veterinere cinsel saldırıda 3 polise dava, Baytar Prof.

2 kamera kaydı ve delillerin bir kısmı yok! Veterinere cinsel saldırıda 3 polise dava
Editör: 15Haber
20 Kasım 2021 - 19:59
2 kamera kaydı ve delillerin bir kısmı yok! Veterinere cinsel saldırıda 3 polise dava,

Baytar Prof. Dr. Hasan Bilgili, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde öğretim üyesi olduğu 2019 yılı Nisan ayında, kendisine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner Ç.B.'ye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı, daha sonra savcılık göre resen tahliye edildi.

Olayla ilgili idari soruşturma zarfında üniversitedeki görevinden çıkarılan Bilgili ile yardımcısı baytar hekim Serkan Durmaz'ın, 'nitelikli cinsel hamle', 'cebir ve tehdit ile hürriyeti mahrum kılma', 'tehdit' ve 'hakaret', kadın doktoru Dr. Hüseyin Şenyurt'un da 'delilleri yok etmek' suçundan Ankara 31'inci Ağır Suç Oluşturan Mahkemesinde yargılanması sürüyor.

3 POLİSE İDDİANAME

Ç.B., avukatı Aslıhan Koçak aracılığıyla, Ankara 31'inci Ağır Canice Mahkemesinde görülen dava dosyasına giren delillerin yetersiz olduğu gerekçesiyle, olay günü görevlerinin gereklerine tutarsız davrandıkları, delillerin bir kısmını veya tamamını toplamamaları sebebiyle kaybolmasına sebebiyet vererek, kovuşturmanın uzamasına neden oldukları iddiasıyla polis memurları Mehmet Ş., Nevzat Ç., ile Yunus A. hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen soruşturma kapsamında polisler hakkında 'görevi kötüye kullanmak' suçundan iddianame düzenlendi.

2 kamera kaydı ve delillerin bir kısmı yok! Veterinere cinsel saldırıda 3 polise dava

2 KAMERA KAYDI KAYIP

İddianamede, olay sonrası nöbetçi cumhuriyet savcısının olayın en manâlı delilleri aralarında bulunan güvenlik kamera görüntülerinin bir lahza önce temin edilmesi için talimatlar verdiği yönünde zabıt bulunduğu; oysa grup amiri olarak tayin yapan Yunus A. ile mukayyit olarak atama yapan Mehmet Ş.'nin, gecikmeksizin görüntülerin temin edilmesine yönelik bir eylem ve işlemde bulunmadıklarının anlaşıldığı belirtildi. Yine iki sanığın olay uygun kanıt birleştirme konusunda da ihmal gösterdikleri belirtildi. İddianamede, gündüz görevi devralan polis memuru Nevzat Ç.'nin de mevcut bulunan tüm kamera kayıtlarını yedekleme yaparak temin etmesi gerekirken, görüntüleri kendisi izleyip şüphelinin göründüğü 2 kameranın kayıtlarını aldığı, bu şekilde görevini tamamen yerine getirmediği aktarıldı.

1 YIL HAPİS TALEBİ

İddianamede, polislerin, cinsel saldırı olayıyla ilgili delillerin toplanmasında baştan savma ve akılsızca yapılan davranarak ihmal suretiyle görevi kötüye kullandıkları, bu ihmalin neticesinde laf konusu kamera kayıtlarının ve delil olabilecek diğer materyallerin yeniden temin edilmesinin olanaksız hale geldiği ve bu şekilde müştekinin iddialarını kanıt edebilmesi anlamında kişisel mağduriyete niçin oldukları belirtildi. Sanıklar, iddianamenin kabul edildiği Ankara 22'nci Asliye Cinayet Mahkemesinde, 3 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Demirören Haber Ajansı / Özkan Arslan - Son Dakika Haberleri

2 kamera kaydı ve delillerin bir kısmı yok! Veterinere cinsel saldırıda 3 polise dava, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum