2 bin 500 büyükbaş hayvan aşılanacak, ölümler son bulacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, sığırlarda görülen ölümcül BVD/MD hastalığına karşı aşı projesi başlatıyor. Proje ile, ölümcül hastalıkla mücadelede üreticilere destek olmak için Kale ilçesinde 2.500 büyükbaş hayvan aşılanacak.

2 bin 500 büyükbaş hayvan aşılanacak, ölümler son bulacak
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:47
2 bin 500 büyükbaş hayvan aşılanacak, ölümler son bulacak, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Denizli Büyükşehir Belediyesi, sığırlarda görülen ölümcül BVD/MD hastalığına karşı aşı projesi başlatıyor. Proje ile, ölümcül hastalıkla mücadelede üreticilere destek olmak için Kale ilçesinde 2.500 büyükbaş hayvan aşılanacak.

Denizli'de üreticilerin gelişimine desteğini sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, ilçede büyükbaş hayvanlarda yaygın olarak görülmeye başlayan BVD/MD (bovine viral ishal/mukozal hastalık) ile mücadelede aşı projesini hayata geçiriyor. Kale'nin. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü iş birliğiyle başlatılan proje ile Kale ilçesindeki 217 işletmede toplam 2.500 büyükbaş hayvan, ölümcül hastalıklarla mücadelelerine destek olmak amacıyla aşılanacak. Sürüye yeni virüslerin girmesinin aşılama ile önleneceği belirtilirse BVD/MD riski de azalacaktır. Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hastalığın bulunduğu bölgelerin kontrol altına alınması ve yayılmasının önlenmesi amacıyla ortaklaşa yürütülecek projede 2.500 doz olmak üzere toplam 5.000 doz inaktive aşı 2.500 büyükbaş hayvana 2.500 doz aşı ve 2.500 doz pekiştirme aşısı yapılacaktır.

"Her koşulda üreticimizin yanındayız"
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kent genelinde kırsal kalkınmaya verdiği desteği artırmaya devam ettiğini söyledi. Kale ilçesindeki sığır çiftliklerinde yoğun olarak gözlenmeye başlayan BVD/MD hastalığına karşı başlatacakları aşı projesinin üreticilerin zarar görmemesi için gerekli desteği vereceklerini belirten Başkan Zolan, “Başlıyoruz. Üreticilerimizin canları gibi baktıkları hayvanlarda salgın hastalık ve can kayıplarının önüne geçmek için verilen mücadele. . Sığır çiftliklerinde 2.500 büyükbaş hayvana gerekli aşıların yapılmasını sağlayacağız. Kayıpları ve hastalıkları önlemek istiyoruz. Üreticilerimizin zarar görmemesini istiyoruz. Her koşulda üreticimizin yanındayız.
2 bin 500 büyükbaş hayvan aşılanacak, ölümler son bulacak

Detaylı bir şekilde, 2 bin 500 büyükbaş hayvan aşılanacak, ölümler son bulacak başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum