18 sahte polisten 6.6 milyon TL vurgun haberi

18 sahte polisten 6.6 milyon TL vurgun, Gündem Haberleri.

18 sahte polisten 6.6 milyon TL vurgun haberi
Editör: 15Haber
18 Ocak 2022 - 10:10
18 sahte polisten 6.6 milyon TL vurgun, Gündem Haberleri.

Adana Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne emrindeki Yankesicilik ve Üçkâğıt Büro Amirliği ekipleri, 8 ilde telefonla aradıkları 12 kişiyi, kendilerini polis, hakim ve savcı olarak tanıtarak 6 milyon 600 bin lira dolandıran şebekeyi tespit etti.

Şebekeyi 3 aylık teknik ve somut peşine düşüp takip sonrası deşifre eden polis, 28 şüpheliyi saptadı. Ekipler, savcılığın şüpheliler haklarında yakalama kararı çıkartmasının arkasından 14 Ocak sabahı Adana ve Şanlıurfa ’da işlem düzenledi. Belirlenen adreslere yapılan aynı zamanlı baskınlarda 2 ’si kadın 28 güvenilmez gözaltına alındı.

“OPERASYONDA KİMLİK FOTOKOPİNİZ ÇIKTI”

Polis şebeke üyelerinin, ağlarına düşürdüğü kişilere “FETÖ ’ye yapılan operasyonda bir evden kimlik fotokopiniz çıktı. böylece tahlil yapacağız. Evinizde altın ya da paranız varsa size göndereceğimiz hesaba yatırın. Operasyondan daha sonra geri vereceğiz” dediği öğrenildi. Keza şüphelilerin, yaptıkları telefon görüşmelerinde korkuya kapılmaları için mağdurlara polis telsizi sesi dinlettikleri saptandı. Polisin teknik takibi sırasında 6 vatandaşın, 1 milyon 500 bin lirasının dolandırılmaktan kurtarıldığı belirtildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardındaki adliyeye sevk edilen şüphelilerden şebeke lideri E.A. ’nın da aralarında bulunduğu 18 zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 5 zanlı adli yoklama şartı, 5 ’i ise savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere özgür bırakıldı.

18 sahte polisten 6.6 milyon TL vurgun, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum