13 milyon TL'lik uyuşturucu ve kaçak eşya ele geçirildi

13 milyon TL'lik uyuşturucu ve kaçak eşya ele geçirildi, Gündem Haberleri.

13 milyon TL'lik uyuşturucu ve kaçak eşya ele geçirildi
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 12:51
13 milyon TL'lik uyuşturucu ve kaçak eşya ele geçirildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Edirne ’den Bulgaristan ’a açılan Kapıkule Hudut Kapısında gümrük muhafaza ekipleri, 15 jurnal süreçte gerçekleştirdikleri ayrı operasyonlarda piyasa değeri yaklaşık 13 milyon lira olan uyuşturucu ve firari eşya ele geçirdi.

Yapılan birincil operasyonda Türkiye ’ye antre yerine getirmek üzere gelen bir vasıta değişkenlik üzerine X-ray taramasına sevk edildi. Yapılan tarama sonrası aracın muhakkak bölümlerinde şüpheli yoğunluğa rastlandı. Narkotik algılayıcı köpeklerinin de dahil olduğu aramalarda, şüpheli bölgelerde yapılan maddi kontrollerde valiz havuzunun dip kısmına gizlenen 2 kilo 126 gram esrar ele geçirildi.

KOLİLER ARASINDA ESRAR BULUNDU

Ekipler göre gerçekleştirilen başka bir operasyonda ise Türkiye ’ye antre yapmak üzere gelen bir TIR ’da değişkenlik üstüne dedektör köpekle maddesel yoklama yapıldı. Yapılan aramada TIR ’ın yasal yükünün arasına gizli halde karton koliler halinde 48 kilogram esrar ele geçirildi.

PUL ALBÜMÜ VE KOLEKSİYONLAR DA VAR

Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı dört bambaşka operasyonda, piyasa değeri 3 milyonu aşan toplam 13 bin 800 adet elektronik sigara, sigara filtresi, sigara kağıdı gibi firari eşyalar yakalandı. seri devamlı operasyonların en dikkat çekeni ise yakalanan pul albümü, pullu kartpostal ve pul defterleri oldu.

Avusturya ’dan yola çıkan ve Kapıkule Gümrük sahasından Türkiye ’ye giriş gerçekleştirmek üzere gelen  bir kişini  aracında yapılan kontrollerde, koleksiyon halinde 129 adet pul albümü, pullu kartpostal ve pul defterleri ele geçirildi.

İPE DİZİLİ KEHRİBAR

Gümrük sahasında yapılan diğer bir operasyonda, uluslararası yolcu taşımacılığı yapan bir firmaya ait otobüste, tanıdık olmayan uyruklu yolcuların bireysel eşyalarının arasına gizli şekilde değeri 500 bin lira ipe dizili halde 6 kilogram kehribar ele geçirildi. Son olarak yakın tarihli iki farklı yakalamada ise fazla sayıda cep telefonu ve aksesuarı ile oto parçalarının Türkiye piyasasına girişi engellendi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Ekiplerin son 15 gün içerisinde gerçekleştirdiği operasyonlarda, uyuşturucudan kehribara, oto yerine koyma parçasından cep telefonu parçasına piyasa değeri 13 milyon lira olan firari eşyaya el konularak ülke içinde dolaşımı engellendi. Olayla ilgili olarak 2 kişi tutuklanırken, soruşturmanın  devam ettiği bildirildi. (DHA)

13 milyon TL'lik uyuşturucu ve kaçak eşya ele geçirildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum