12 saat önce Marmaris'te çıkan yangına müdahale sürüyor

12 saat önce Marmaris'te çıkan yangına müdahale sürüyor, Gündem Haberleri.

12 saat önce Marmaris'te çıkan yangına müdahale sürüyor
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 08:30
12 saat önce Marmaris'te çıkan yangına müdahale sürüyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Muğla ’nın Marmaris ilçesine yan Hisarönü Mahallesi ’nde dün akşam saat 20.00 ’de başlayan yangın sürüyor. Gün aydınlanınca uçak ve helikopterle havadan söndürme çalışmaları bitmiş başladı. Sabahleyin etkisini yitiren rüzgarın öğlen yeniden kuvvetlenmesi bekleniyor.

YERLEŞİM YERLERİNE 4 KİLOMETRE MESAFEDE

Sabaha karşısında bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Acilen arada 3.5- 4 kilometrelik bir uzaklık var yerleşim yerlerine. Yangının başladığı andan itibaren denetim altına almaya karşın yol açma çalışmaları da orman ekiplerimiz göre yürütülüyor” dedi.

YANGIN NEREDE ÇIKTI?

Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar mevkiini saran alevler kısa sürede geniş alana yayılıp Otluk Koyu istikametine şipşak ilerledi.

ARISTOKRAT: SABOTAJ MI YAHUT DOĞAL NEDEN Mİ?

Yangının çıkış nedeni hakkında bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bunlar erken değerlendirmeler. Ayrıca emniyetimizin, hem de jandarmamızın sayın bakanımız geldikten sonra değer biçme yaptık. Hem ormandaki arkadaşlarımız ayrıca jandarma ve emniyetteki arkadaşlarımız değerlendirmelerini yapıyorlar. Sabotaj mı yoksa doğal niçin mi bunlar değerlendiriyor” diye konuştu.

12 saat önce Marmaris'te çıkan yangına müdahale sürüyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 12 saat önce Marmaris'te çıkan yangına müdahale sürüyor haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum