11 yıl sonra köyüne dönünce yakalandı

Amasya'da 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan hakkında 18 yıl hapis cezası bulunan ve 11 yıldır firari olan Mehmet Çetindağ (48), evinde jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

11 yıl sonra köyüne dönünce yakalandı
Editör: 15Haber
16 Ekim 2021 - 20:04 - Güncelleme: 16 Ekim 2021 - 20:14
Merkeze bağlı Yağçıabdal köyünde yaşayan evli hatta 5 çocuk babası Mehmet Çetindağ, 2010 yılında sulama suyu mevzusundan komşusuyla kargaşa yaşadı, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sebebiyle Mehmet bey, komşusunu av tüfeğiyle vurarak yaraladı. Olayın hemen ardından gözaltına alınan Çetindağ, 6 ay tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Devam eden duruşmalarda, yaraladığı komşusunun şikayeti üzerine Çetindağın hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan ise 18 yıl hapis cezası verildi. Cezanın ardından kayıplara karışan Çetindağ, hakkında yakalama emri mahkeme tarafından çıkartıldı. 11 yıldır firari olan Çetindağ’ın, Ankara, Yozgat ve Sivas’ta sahte isimle çobanlık yaptığı öğrenildi.
Çetindağ’ın 11 yıl sonra köyüne döndüğü yönünde ihbar alan jandarma harekete geçti. Yapılan operasyonda Çetindağ, evinde yakalandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum