107 kilo eroinle yakalanan sanık: '600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım'

107 kilo eroinle yakalanan sanık: '600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım', Gündem Haberleri.

107 kilo eroinle yakalanan sanık: '600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım'
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 17:32
107 kilo eroinle yakalanan sanık: '600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Durum, 13 Ekim 2021 tarihinde Kocaeli'de meydana geldi. Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Şubesi ekipleri, tırlar ile uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı istihbaratına ulaştı. Ekipler göre tespit edilen tırlar, maddi ve teknik takibe alındı. Güvenilmez iki tırın il sınırına girdiğini belirleyen polis ekipleri, operasyona başlangıç verdi. Otoyolda Kartepe geçişinde durdurulan tırların dorse iskeletini oluşturan çelik profiller içerisine uyuşturucu gizlendiği belirlendi. Narkotik köpeğinin yoğunlaştığı demir profilleri kesen polis ekipleri, 447 paket halinde 107 kilo eroin maddesi ele geçirdi. Olaya ilişkin İ.K. ile oğulları M.F.K., A.K. ve akrabaları M.M.K. tutuklandı.

"600 bine anlaştık teslimat olmadığı için parayı alamadım"

'Uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama' suçundan İ.K., M.F.K. A.K. ve M.M.K. hakkında açılan dava Kocaeli 1. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesinde görülmeye devam etti. Mahkeme salonunda taraf avukatları ve M.F.K. bulunurken öteki sanıklar SEGBİS ile duruşmaya katıldı. Savunması için söz hakkı bahşedilen sanık İ.K., "Bu uyuşturucular bana yok, N.A.'ya aittir. 2010 yılında silah suçuyla alakalı cezaevine girdim ve kendisini orada tanıdım. N.A. Yüksekovalıdır ve kendisi uyuşturucu kaçakçısıdır. N.A. bana uyuşturucu sevkiyatı için teklifte bulundu, ilk olarak kabul etmedim ama ısrar edince kabul ettim. Uyuşturucuları N.A. ile tırın dorsesine yerleştirdik. 2 tane tırın dorsesine uyuşturucuyu yerleştirdik ve her bir vasıta için 300 bine yani toplam 600 bine anlaştık. Teslimat olduktan daha sonra bana parayı verecekti, teslimat olmadığı için parayı alamadım. Uyuşturucudan ne oğullarımın nede kuzenimin haberi vardı. 7 tane çocuğum var, şu an 3 birey cezaevindeyiz. Eşim ve ailem mağdur durumdadır, evim başıma yıkıldı. Tahliyemi istiyorum” dedi.

“Üniversiteye hazırlanıyorum, uyuşturucudan haberim yoktu”

Uyuşturucudan haberi olmadığını söyleyen A.K., “Ben 18 yaşında lise son derslik öğrencisiyim, üniversiteye hazırlanıyorum. Ben İstanbul'u görmek ve babama yardım etmek için o gün babamla yola çıktım, benim hiçbir şeyden haberim yoktu, tahliyemi istiyorum” diye konuştu. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Fehime Kartal
 

107 kilo eroinle yakalanan sanık: '600 bine anlaştık, teslimat olmadığı için parayı alamadım', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum