10 ton kapasiteli dev Chinook 35 saat sonra Marmaris'e sevk edildi

10 ton kapasiteli dev Chinook 35 saat sonra Marmaris'e sevk edildi, Gündem Haberleri.

10 ton kapasiteli dev Chinook 35 saat sonra Marmaris'e sevk edildi
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 11:04
10 ton kapasiteli dev Chinook 35 saat sonra Marmaris'e sevk edildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yaklaşık 40 saattir devamlı ve halen teftiş altına alınamayan Marmaris ’teki orman yangınına 10 ton su atma kapasitesine sahip dev helikopter de katıldı.

Orman Genel Müdürlüğü ’nün kiraladığı uçaklar aralarında bulunan ağır helikopter sınıfındaki Boeing-Vertol Chinook ’a yangının başlamasından yaklaşık 35 saat sonra açıklamalar verdi.

Sabaha karşısında konuşlu bulunduğu Çanakkale ’den hareket eden N235CH kayıtlı Chinook helikopter Marmaris ’e 10.30 ’da ulaştı.

Chinook ’un, gövdesine monte edilen su kapasiteli su sepetiyle denizden de su alarak 10 ton su atabiliyor.

UÇAKLARIN BİR SORTİSİ 1 SAATİ BULABİLİYOR

Halen bölgede kullanılan Air Tractor uçakları 3 ton kapasiteli ve bu uçakların denize inme kabiliyeti olmadığı için her defasında Dalaman Havaalanı ’na gidip, yakacak ikmali gibi su ikmali yapıldıktan daha sonra her yerde havalanması gerekiyor. Bu nedenli her uçağın bir sorti süresi bir saati bulabiliyor.

10 ton kapasiteli dev Chinook 35 saat sonra Marmaris'e sevk edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 10 ton kapasiteli dev Chinook 35 saat sonra Marmaris'e sevk edildi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum